Dumb Ways to Draw

Verdikt
65

Jednoduchá dětská hra, která má stále humorný podtext a zábavné postavy. Nejde však o nic originálního, titul navíc trpí nevyvářenou obtížností i opakujícími se úrovněmi.

Další informace

Výrobce: Metro Trains Melbourne Pty Ltd
Vydání: 1. května 2019
Štítky: puzzle, mobilní hry, kreativní

Neznám mnoho lidí, kteří by nikdy neslyšeli chytlavou písničku Dumb Ways to Die. A jen málo z nich ji dostalo rychle z hlavy. Na tento úspěch navázala řada her, ta dnešní přitom působí nejuceleněji.

Co původně byla humorná reklama a roztomilá minihra, fungující jako upozornění na nebezpečí u kolejiště, je dnes obsáhlá herní série plná vtipných postav. Nejnovější hra přitom upouští od formátu miniaturních hříček, které testovaly váš postřeh, a snaží se nabídnout tradičnější zážitek. Základní hratelnost staví okolo kreslení, což se pro mobilní hru s dotykovým ovládáním skvěle hodí. 

V každé úrovni vás čeká postava, která bez vaše zásahu přijde k újmě. Někoho bodne včela, jiný spadne do propasti nebo ho srazí demoliční koule. Naštěstí jste tu vy s magickým perem, které dovede kreslit cesty i překážky. Své svěřence tak můžete chránit. Čím méně inkoustu použijete, tím více získáte hvězd, takže je dobré se nad každou překážkou trochu zamyslet a přijít s chytrým plánem.

A přestože tato série evidentně dovede fungovat i mimo rámec několika vtipných skečů, titul má pár stinných stránek. Jednou z překážek je nepřesné ovládání. Víte, co chcete zakreslit, ale hra nereaguje, jak byste čekali. Druhým problémem je obtížnost, která létá jak na horské dráze. Zprvu jsou úrovně vážně primitivní, ale čas od času na vás vypadne úroveň, u které se zaseknete. 

Vůbec největší problém však mám s tím, jak moc se úkoly opakují. Když se jednou naučím, že vosu je dobré zavřít pod poklop, nechci to samé dělat několikrát znovu v identických úrovních. Levelům obecně chybí nápaditost. Hrdinové jsou stále zábavní, zpracování není špatné a děti by hra mohla bavit. Monetizace stojí především na reklamách, takže vlastně nic hrozného. Ve výsledku však mám pocit, že jsem tuto hru spíše nepotřeboval.