Dumb Ways to Die 2: The Games

Verdikt
78

Dumb Ways to Die 2: The Games nabízí spoustu ztřeštěných miniher, kopu šarmu i slušnou výzvu. Jak už to tak ovšem bývá, po nějaké době se potýká s opotřebením.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Metro Trains Melbourne Pty Ltd
Vydání: 18. listopadu 2014
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, moba, mobilní hry, casual

Jestli jste někdy narazili na chytlavou píseň Dumb Ways to Die, dost možná znáte i stejnojmennou mobilní hříčku, která z ní vychází. Ta nabízí sbírku značně bizarních miniher, v nichž hráč musí v šibeničním čase prokázat hbité prsty a jejichž ovládání využívá specifik chytrých telefonů a tabletů. Hra, ve skutečnosti vycházející z kampaně melbournského metra na podporu bezpečnosti, zaznamenala veliký úspěch a to do té míry, že si vysloužila pokračování. To se nazývá Dumb Ways to Die 2: The Games a je stylizováno do podoby Olympijských her.

Síla původního titulu spočívala v prvé řadě v osobitosti celého konceptu, jež rezonovala v hýřivém vizuálu, krásných animacích i poťouchlých hudebních efektech a odrážela se ve výstředních způsobech, jakými jedinec může zemřít. Dumb Ways to Die 2 nicméně celý nápad žene ještě výš, je-li to tedy vůbec možné. 

V rámci celkem 28 miniher, budete jezdit na delfínech, skákat přes překážky nabité elektřinou, účastnit se závodů s dynamitem anebo utíkat před hladovými piraňami. Na pochopení místních poměrů vám pokaždé postačí jen okamžik, můžete se tak těšit na lehce uchopitelnou, ale také svižnou a pořádně za vlasy přitaženou zábavu. Nádavkem k tomu tentokrát v tom samém balíčku obdržíte rovněž moc užitečný tréninkový režim a královský mód, nazvaný hezky "nejhloupější z nejhloupějších". 

Jedním z nešvarů, přenesených z prvního dílu, zůstává nicméně nemožnost poměřovat dosažené skóre s přáteli a ostatními hráči v online žebříčcích. Také nelze dost dobře přehlédnout fakt, že ačkoliv druhé Dumb Ways to Die rozšiřuje potenciál originálu ve správných směrech, už u něj podstatně hůře funguje kouzlo podivínství a i osmadvacítka úrovní se prostě časem trochu zají.