Drop7

Verdikt
82

Drop7 nabízí poutavou logickou smyčku hrátek s čísly, pěkné zpracování a navzdory tomu, že se jedná o hru od vydavatele Zynga, chybí otravné mikropoplatky. Popasujete-li se s velmi nejasným tutoriálem, Drop7 by se mohlo stát příjemným společníkem na dlouhé chvíle.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Zynga
Vydání: 31. března 2011
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, hlavolamy, logické

Drop7 může být pro mnohé příjemným překvapením. Od vydavatele, v jehož rodokmenu najdeme jména masivních strojů na peníze v podobě titulů FarmVille nebo CityVille, bychom podobně komorní jednohubku nečekali. A jedná-li se navíc o povedenou puzzle hříčku, úspěch je na světě.

Hra se ovládá pouhými ťuknutími na matici o 7x7 čtverečcích. Na herní plochu postupně padají kulaté disky a je na vás, je správně přiřazovat, tak, aby se jimi obrazovka nepřeplnila. Naopak, chcete, aby disky ubývaly. Disky na sobě mají různá čísla a kýženého efektu dosáhnete tak, že vhodíte kruh s určitým číslem na místo, kde se jich bude nacházet právě tolik, a to jak v horizontálním, tak vertikálním směru. Žetony číslem 5 tak namíříte do toho sloupce nebo do té řady, kde se po jeho dopadu vytvoří řada pěti disků. V takovém případě zmizí všechny pětky, kterých se to týká.

Drop7 se nicméně nezastavuje jen u toho. Jako regulérní herní prvek přidává ještě obyčejné bílé disky, která prasknou a odhalí číslo pod nimi až ve chvíli, kdy v jejich blízkosti dvakrát explodují jiné disky. Herní dobu také dokáže prodloužit trojice dostupných režimů, přičemž každý se skutečně pokouší o jiný přístup ke konceptu. Jako celek to funguje výtečně a to především díky základní premise, která hráči poskytuje spoustu prostoru ke strategickému myšlení. Připočtěte si k tomu stylové rozhraní a jednoduchou, byť relativně příjemnou hudbu a máte velmi povedenou výplň hluchých míst v každodenním životě.

Drop7 baví, je neuvěřitelně chytlavý, dobře se na něj dívá a nechá vyniknout vaše brilantní uvažování. Jde tedy o bezchybnou hru? Ale kde že. Zpočátku nejspíš budete podobně jako my silně tápat v pravidlech hry. Moc nepomáhá, že vám tutoriál své předpisy hromadně hodí na hlavu a starejte se sami. Na dávkování by měli tvůrci zapracovat. Jakmile do Drop7 ale po chvíli proniknete, nebudete se chtít i přes skutečnost, že nejde o revolucu v průmyslu, odlepit. A to je hlavní.