#DRIVE

Verdikt
75

Toužíte po přímočaré závodní hře, která kombinuje nebezpečnou jízdu a odemykání nových aut či tratí? #DRIVE je volbou pro vás, celý balíček se navíc chlubí stylovou grafikou.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Pixel Perfect Dude
Vydání: 20. března 2019
Štítky: mobilní hry, závodní

Po zahrání titulu #DRIVE jsem trochu rozčarován z toho, že je to poměrně jiné, než jsem očekával, ale zároveň se nejedná o žádný trhák, který bych všem musel hned doporučit. To asi není úplně dobrý začátek. Řekněme tedy, že nejde jen o další hloupou nekonečnou závodní hru a zároveň se nejedná o černou díru na peníze. 

Naskočíte do auta a jako neřízená střela vyrazíte po prašných silnicích amerického západu. Ulice jsou úzké a doprava pomalu houstne. Předpisy vám příliš neříkají a vy za sebou necháváte jedno město za druhým, stejně jako nehledíte na bezpečí ostatních řidičů. Kdo by na ně myslel? Policie se na vás čas od času přilepí, ale zvládnete ji uplatit koblihou. Hlavně si chcete užít rychlou jízdu.

Po cestě tedy navštěvujete města, ve kterých najdete opravny nebo benzínové stanice. U nich je důležité čas od času zastavit, pokud chcete dojet co nejdál. Největší překážku objevíte v ovládání aut, která nejdou pro smyk daleko, a samozřejmě okolní dopravě. Hra vás nejednou donutí prosmýknout se mezi několika auty v řadě nebo rovnou stoupnout na brzdu, což ale příliš bezpečné není. 

Ovládání je snadné, klepnutím na pravou nebo levou stranu obrazovky zatočíte daným směrem a stisk obou zároveň znamená brždění. Ještě lepší je však odemykání dalšího obsahu, i když by mohlo být krapet rychlejší. Za body sebrané při jízdě nakupujete nová auta, která se liší vzhledem i jízdními vlastnostmi, ale také nové barvy pro již vlastněná auta. Z každého navštíveného města si pak odvezete pohlednici, kterými si odemykáte nové trasy. 

Za peníze si můžete vypnout reklamy, ale to je tak všechno. Žádné urychlení ani ulehčení si nekoupíte a všichni hráči tak musí nový obsah poctivě vyhrát. Řízení vyžaduje soustředění a rozhodně se nejedná o hru, u které byste nemuseli dávat pozor. Po určité době se začne dost opakovat a snadno ji odložíte stranou, tomu příliš nepomáhá pomalejší odemykání nových tratí.