Drifty Chase

Verdikt
65

Mobilní rychlovka klasického střihu. Samotná hratelnost, spočívající ve smykování zatáčkami, generuje spoustu zábavných momentů, nejedná se nicméně o nic převratného a ani variabilního.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Crimson Pine Games
Štítky: auta, arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry

Prosvištět smykem zatáčku a auto při tom naklonit na dvě kola? Ve světě videoher to platí za téměř rutinní praktiku. Drifty Chase je jedna z těch her, která vám podobné kousky také umožní. A nejen to, k úspěšnému hraní je po vás bude dokonce vyžadovat. Jedná se o extrémně jednoduchou arkádu, v níž jde o jediné – řezat zatáčky. 

K provádění zatáček si vystačíte s jediným prstem, zatímco si to ženete ulicemi potemnělého velkoměsta a z ptačího pohledu sledujete své vozidlo, jak se s každým driftem snaží zůstat o krok vepředu před dotírajícími policejními hlídkami. 

Každá místní honička začíná svižnou epizodkou z bankovní loupeže, která se velmi rychle vyvine v úprk pryč z místa činu. Na vás neleží jiná odpovědnost, než prostě ťuknout na displej, čímž auto samo od sebe zatočí. Primárním úkolem ve hře je schraňování peněz. Za ty si poté lze pořídit lepší únikové vozidlo.

Drifty Chase se rovněž může pochlubit několika chytrými nápady. Titul je relativně dalek nezáživného ježdění, silně tu například záleží na vašem načasování zatáčky. Ve hře se vám do cesty postaví všemožné překážky, ať už se jedná o nebezpečně zúženou vozovku nebo projíždějící dopravu. Na všechny tyto situace je třeba reagovat a jestliže se vám to nepodaří a přijde náraz, je konec.

Hra by nicméně měla hráči umožnit okamžité naskočení do další honičky, což se bohužel neděje. Namísto toho vás čeká celá řada otravných nabídek k oživení prostřednictvím zhlédnutí reklamy. Takovýto přístup se ovšem velmi rychle zají. Nadto má hra stále podobu jedné a též úrovně. Ne že by po celou dobu vypadala identicky, ale vizuálně odlišné kulisy by jí moc prospěly. Takhle má totiž tendenci stávat se poměrně rychle repetetivním zážitkem.

Neznamená to ovšem, že negativa ničí Drifty Chase natolik, že se po ní ani nevyplatí sáhnout. Navzdory absenci větší hloubky a navzdory přítomnosti protivných inzercí si to sekání zatáček docela užijete. Do značné míry jde klasického mobilního rychlíka. Něco převratného? Jistě ne. Ale relativně zábavným způsobem vyplnit pár chvilek volna? Bez potíží.