Dream League Soccer

Verdikt
77

Dream League Soccer představuje příjemně odlehčenou variaci na propracované fotbalové situace, ale třebaže někde spoří, jinde dělá věci jinak a lépe. Nevadí-li vám absence dalších herních módů, můžete si užít propracovanou cestu vlastního týmu až na fotbalový vrchol.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: First Touch
Vydání: 8. prosince 2011
Štítky: fotbal, zdarma, platby uvnitř hry, sport

Dream League Soccer hraje oproti svým konkurentům poněkud odlišný zápas. Nabízí jediný herní mód, ten je ale do hloubky propracovaný a disponuje širokými možnostmi nastavení. Coby novopečený majitel klubu jste hned zkraje se svými hráči umístěni do nejspodnější divize a snažte se. Na počátku si ještě vyberete kapitána, který mančaft potáhne a poté se už vydáváte na klasickou cestu od skromných začátků až k celosvětovému věhlasu.

Náplň Dream League Soccer se skládá z dvou složek – manažerské aktivity a výkonů na trávníku. V rámci klubové činnosti na vás čekají obvyklé radosti i strasti. Práce s rozpočtem, nakupování a vylepšování hráčů, tréninky, tabulky, návrh vlastního dresu. Celkově tyto nástroje působí velmi komplexním a veskrze pozitivním dojmem.


Ryze herní rovina vcelku očekávaně, přesto je to právě ona, která hází Dream League Soccer do jiného pytle, než ve kterém je například série FIFA. Prezentuje se značně arkádovějším herním stylem, čemuž odpovídají jednak ne zcela přirozené zákroky nebo střely, dále vtipné animace a naposledy také ovládání. To působí daleko méně toporně než ve fotbalu od EA a v konečném důsledku hraní Dream League Soccer baví daleko více. 


Po stránce grafiky se nejedná o žádný zázrak, ovšem hra má svůj styl a ten ještě funkčně doplňuje překvapivě slušný audio komentář. Ani zde se to však neobejde bez velkého nešvaru moderní doby, tedy mikrotransakcí. Rychlost, jakou herní měna reprezentovaná zlaťáky přitéká, se odvíjí od vaší úspěšnosti v jednotlivých utkáních. I přesto však nedostatku financí lze dopomoct jednorázovým zakoupením zlaťáků anebo zhlédnutím reklamy. Jistě zamrzí i absence dalších herních režimů nebo alespoň miniher.