Dread Templar

Verdikt

Každému se občas zachce si připomenout staré dobré časy, hráče veterány nevyjímaje. Retro stříleček cílených právě na podobnou skupinu už několik existuje, připojí se k nim nicméně jedna nová. Dread Templar se letos podívá do předběžného přístupu, plná verze by měla vyjít napřesrok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: T19 Games
Štítky: fps, střílečka, first person, retro, indie hra, akční

V posledních letech se rozmohl žánr retro stříleček, které svým vzhledem, ale i hratelností připomínají největší klasiky z 90. let minulého století. Z té houště jmenujme například Dusk, Ion Fury, Wrath: Aeon of Ruin či český HROT.

Dread Templar je potvrzením, že i v následujících letech nebude o hry z tohoto žánru nouze. Tvůrci ze studia T19 Games se hrdě hlásí k takovým legendám, jakými jsou série Doom, Quake a Hexen. I jejich hra bude svižnou střílečkou plnou démonů, puzzlů a skrytých místností.

Budete využívat bleskurychlých výpadů, headshotů a zpomalení času, což se všechno jistě bude hodit v soubojích s bossy. Do rukou uchopíte na deset typů zbraní od vrhacích katan přes palné zbraně až po smrtící nástroje samotného pekla.

Pokud jste se těmito retro střílečkami ještě nepřejedli, třeba v Dread Templar najdete, po čem prahnete. Na hru si ale počkáte. Letos na podzim se objeví teprve v předběžném přístupu na Steamu a plná verze by měla vyjít během příštího roku.