Draw Something

Verdikt
68

Draw Something je nápaditá sociální hra, která ve vás probudí skrytého umělce. Škoda, že vedle unikátního konceptu malování a hádání obrázku nenabízí žádnou přidanou hodnotu a jak je smutným pravidlem, hru občas kazí také komunita.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: OMGPop
Vydání: 1. února 2012
Štítky: zdarma, platby uvnitř hry, sociální hry, kreativní

Draw Something ztělesňuje projekt, který v sobě kombinuje jak prvky sociálních her, tak hlavní pilíř her kreativních – schopnost hráče přenést svoji představivost na papír. Přesněji řečeno, na dotykovou obrazovku chytrého zařízení. Jak už název napovídá, vaším úkolem bude nakreslit podle zadání určitou věc. Příjemnou změnou pravidel je ale skutečnost, že k tomu potřebujete ještě někoho, kdo bude hádat, co se na vašem obrázku nachází.

Te někdo se může rekrutovat z řad vašich facebookových přátel nebo kamarádů, na které máte nějaký kontakt, avšak může se jednat o zcela náhodného hráče z opačné části zeměkoule. Podle určitého zadání vytváří jeden z vás obrázek a ten druhý se posléze snaží na něj přijít a z dlaždiček nabízených písmen sestavit kýžené slovo podobně jako ve Scrabble.


Na základě vaší úspěšnosti obdržíte body, jež můžete investovat do zlepšení kreslícího editoru například zakoupením nových barev. K dispozici je samozřejmě možnost si postup urychlit skrze mikroplatby, naštěstí jde o nevtíravý systém zpoplatnění.

Draw Something umí být generátorem úžasných zážitků a úžasně chytlavou hrou. Častěji to tak však nebude a na vině jsou samotní hráči, kteří hru svými sabotážemi potápějí. Velmi záleží na tom, na koho během hraní narazíte. Vytknout je hře třeba rovněž absenci jakékoli nadstavby. Vyjma malování si toho moc neužijete, přitom by se dalo vymyslet celá řada způsobu oživení titulu, jmenovitě online žebříčky pro porovnávání anebo možnost své výtvory dál sdílet. 


Draw Something je tak novátorským, ale bohužel nedotaženým počinem. Za té správné konstelace může být kreslení v něm velká zábava, o něco častěji ale budete rozčarováni chováním ostatních, po čemž hra zcela ztrácí své kouzlo. Zamrzí rovněž málo obsahu.