Downhill Smash

Verdikt
70

Downhill Smash je jednoduchou akční hrou, kterou žene dopředu neustále vylepšování. Vizuální stránka je vážně jednoduchá, ale dostatečně doplňuje freneticky rychlou hratelnost. Za zkoušku rozhodně stojí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: ZeptoLab
Vydání: 1. prosince 2021
Štítky: zombie, mobilní hry, akční

Hledat jeden univerzální smysl her asi nemá smysl. Ale pokud byste mi řekli, že hry mají plnit dětské sny, asi bych to klidně odkýval. A někdo ze studia ZeptoLab měl pravděpodobně podobný sen jako já. Jak by asi vypadalo, kdybyste se valili v obřím ozubeném kole s raketometem dolů z kopce a likvidovali vše co vám přijde do cesty? 

Pokud vás základní premisa hry zaujala, věřte, že hra dovede nabídnout mnohem víc, než se na první pohled zdá. Říkal jsem si: „Valíte se z kopce, co víc může člověk dělat?“ Ukázalo se, že je toho docela hodně. Jednak budete ovládat zbraně, samozřejmě se vylepšovat a velkou zásluhu na vašem úspěchu či neúspěchu budou mít reflexy a správné časování skoků. 

V cestě vám stojí budovy ve stylu Angry Birds. Vidíte tedy konstrukce složené z různých materiálů, přičemž dřevem projedete celkem hladce, kámen vás na chvíli zdrží a železo vás bez zbraní a patřičných vylepšení zcela zastaví. A jestli si něco vážně nemůžete dovolit, tak je to pauza na odpočinek. Za vámi se totiž valí lavina, která vás bez milosti pohltí, pokud nebudete dost rychlí. 

S každým pokusem dojedete zpravidla o kus dále, protože pokaždé dostanete peníze k vylepšení. Všechny kategorie se přitom hodí. Od zbraní přes vaši váhu, až po zranění nebo kapacitu nádrže. Problém je, že ne všechny své krásy vám hra zpřístupní. Některé vychytávky se schovávají za prémiovou měnou, které se vám těžce nedostává, jiné rovnou za přímou platbou skutečnými penězi. Třeba další slot na zbraň.

Jako největší slabinu však vidím systém energie, v tomto případě klíčů, které vám omezují, jak často můžete hrát. Po několika pokusech buď musíte počkat na jejich doplnění, nebo si je dokoupit. Vizuální zpracování není kdovíjak oslnivé, ale účelu poslouží. Hnacím motorem hry jsou vylepšení a odemykání nových zbraní. Tomu napomáhá fakt, že mapa je fixně daná, takže se ji můžete naučit, což vám pomůže při řízení. 

Určitě tak hře dejte šanci. Dovedu si představit, že přesně takováto zběsilá akční zábava bude váš šálek kávy.