Dots: A Game About Connecting

Verdikt
80

Zřejmě byste ji nenazvali zrovna inovativním počinem, ale Dots: A Game About Connecting je stále jednou z nejstylovějších a nejpřístupnějších mobilních hříček z nabídky.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Betaworks One
Vydání: 30. dubna 2013
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, puzzle, mobilní hry, hlavolamy
Hned první pohled na Dots odhalí, že jde o hru dělanou s láskou a péčí. A že její tvůrci chtějí, abyste si každý okamžik s ní strávený co nejvíce užili. Od stylové, minimalistické prezentace k lehce uchopitelné a chytlavé hratelnosti propojování barevných bodů, dělají vše pro to, abyste si po každém kole řekli, že si to celé rádi dáte ještě jednou.

Tato mobilní hříčka je vystavěna okolo zajímavého nápadu. Spojováním stejně barevných puntíků se snažíte získat co nejvyšší skóre. Propojovat lze ve svislém nebo vodorovném směru, nikdy však diagonálně. Jestliže se vám podaří puntíky dostat do takové polohy, kdy je možné propojit je dokola, zmizí všechny tečky dané barvy a vy inkasujete pořádnou porci bodů.

V Dots nicméně nemusíte hledat žádné složitosti, žádná speciální komba. Vaši jedinou starostí by se měla stát snaha "někde něco obkroužit". Jinak jde o přímočarou hru, s čímž koresponduje i čistý design hry s pěknou, prostou nabídkou a jen pár barvami na jednoduchém podloží. Vše doplňují příjemné zvukové efekty.


Na hráče čekají dva hlavní herní režimy. V tom prvním si může vyzkoušet, na jaké bodové ohodnocení dosáhne v rámci stanovených 30 tahů, v druhém jde zase o čas – na uhnání co nejvyšší skóre má přesně 60 sekund. Dosažené výsledky lze lehce porovnat se světem v online žebříčcích. Celkově je i díky faktoru náhody hra slušně variabilní.

Pokud byste chtěli okusit i nekonečný herní mód, museli byste už sáhnout do peněženky a tady nastupuje menší problém. Dokupování si (i když zcela dobrovolného) herního módu prostě nepatří k nejlepším strategiím. Zaplatit si lze i určité zlepšováky, které vám například změní barvu všech bodů na herní ploše. Těch máte k dispozici omezený počet a jakmile je vyčerpáte, další už nedostanete. Je ovšem pravdou, že kdybyste se chtěli ucházet o nejvyšší příčky žebříčku, museli byste čas od času vyrazit na nákup, k běžnému provozu nic takového ovšem vůbec nepotřebujete. 

A to je vlastně vše. Dots můžete kritizovat za ne ideální přístup k obchodnímu modelu, ale jinak toho lze o hře namluvit ještě hodně, a vše v pozitivním slova smyslu. V katalogu tak určitě má své místo jako ryzí, elegantní a obecně velmi příjemný oddechový zážitek.