Dota Underlords

Verdikt
80

Valve možná neumí do tří počítat, ale rozhodně se nebojí rychle využít příležitosti. Auto Chess je populární mód pro DOTA 2, který se rozhodli vydat samostatně. Pokud vám nevadí delší herní doba a chcete propracované strategické souboje, nebudete zklamáni.

Další informace

Výrobce: Valve
Vydání: 20. června 2019
Štítky: mobilní hry, akční, rpg, strategie

Přímo z dílen firmy Valve nám dorazil zábavný mód Auto Chess ze hry DOTA. A možná se budete divit, ale tuto hru, i když trochu jinou, jsme si tu nedávno recenzovali.

Underlords nabízí de facto stejný zážitek jako titul Auto Chess, což není překvapením, protože obě hry vychází ze stejného módu. Pokud jste zmíněnou hru hráli, tady budete jako doma. Stejný je systém nakupování i vylepšování hrdinů. Najdeme však několik změn, takže se na ně zkusím zaměřit. Shrňme však, že souboje probíhají automaticky, vy jen skládáte tým bojovníků. Tři se vždy spojí v jednoho silnějšího. Jednotlivé kategorie vojáků navíc spolu vytváří synergie a jednotky posilují. 

Musím říci, že hned po vydání jsem tu narazil na zkušenější hráče, takže souboje zprvu nebudou působit tak snadně. Velkou změnou je zjednodušený systém předmětů, který napomáhá přehlednosti. Každý hrdina může mít jen jednu věc, ty se navíc nespojují. Vedle předmětů můžete sbírat i trvalá vylepšení, často určená konkrétní třídě bojovníků. To vám může pomoci v rozhodování, které jednotky vybrat. 

Tutoriál je k nováčkům vstřícnější, stále však platí, že šikovné funkce jako zamčení obchodu (pro další kolo) si musíte objevit sami, ale hlavně vám nikdo příliš neukáže, jak na rozmístění jednotek, a podle čeho vlastně tým skládat. Největším problémem samozřejmě zůstává množství postav. Každou hru sice můžete mít zcela jiný tým, ale než se v postavách zorientujete, čeká vás mnoho proher. 

Největším rozdílem této verze hry je však kvalita zpracování. Valve si dalo záležet na přehlednosti i líbivosti. Nechybí tomu atmosféra a třeba podoba obchodu je povedená, protože okamžitě vidíte, jestli už jednotku máte, či jak by nákup ovlivnil vaše synergie. Naopak je těžší se rychle prokliknout na popis hrdiny a jeho schopnosti. Nic se však nemění na dynamice her, každý zápas bude trvat okolo 30 minut, tak si vyhraďte dost času.