DotA 2

Verdikt
90

Původně pouhá hravá modifikace pro Warcraft 3 se pod taktovkou Valve proměnila na plnohodnotnou multiplayerovou zábavu.

Počítač

WindowsWindows

ZdarmaSteam

Mac OS XMac OS X

ZdarmaSteam

LinuxLinux

ZdarmaSteam

Další informace

Výrobce: Valve
Vydání: 9. června 2013
Štítky: platby uvnitř hry, moba, zdarma, free-to-play, pro hráče do 18 let, akční, online, rpg, strategie

Davy fanoušků na Defense of the Ancients (DotA) nedají dopustit už od roku 2003, kdy poprvé spatřila světlo světa, tenkrát ještě jako modifikace populární strategie Warcraft 3 od Blizzardu. První verze tohoto modu v podstatě vytvořily žánr, který dnes známe jako MOBA, tedy multiplayerové arénové strategie říznuté akčním RPG.

Pro DotA 2 platí to, co pro všechny ostatní hry žánru - je snadné její pravidla a principy pochopit, ale daleko obtížnější si je osvojit a využít je v praxi. Cílem je společně se spoluhráči překonat nepřátelskou obranu, využít výhod na mapě a nakonec dobýt soupeřovu centrální budovu.

Zdá se to jednoduché? Na papíře nepochybně ano. Nezapomeňte ale, že v cestě bude stát parta lidí, kteří vám nedarují vůbec nic. Bude se od vás očekávat dobrá znalost vlastní role na bojišti a perfektní orientace na herní mapě. Hrdinů je na výběr víc než sto, je tedy jasné, že škála možností, s čím se můžete při bitkách a půtkách setkat, je vskutku úctyhodná.

Pokud jste si někdy, když se vám nechtělo vstávat do práce či školy, pomysleli, jaké by to asi bylo moci se živit hraním her, zpozorněte. DotA 2 má jedny z nejlépe dotovaných turnajů v herním světě. A pod tím si s klidem můžete představit opravdu pořádný balík - šampionáty bývají dotovány klidně desítkami milionů dolarů.

Nepočítejte ale s tím, že to bude procházka růžovým sadem. DotA 2 je totiž na naučení opravdu obtížná a rozdíly mezi veterány a nováčky jsou většinou propastné. Vše ovšem záleží jen na hráčských dovednostech, přesné ruce a bystré mysli - hra je sice zdarma a podporuje mikrotransakce, ty ovšem umožňují pouze kosmetická vylepšení, do vyvážení bojů nikterak nezasahují.