Dot Pull

Verdikt
80

Máte rádi hlavolamy, ve kterých musíte najít určitý počet rozdílů mezi dvěma obrázky? Pak si jistě zamilujete hru Dot Pull, která vás nechá hledat odlišnosti ve půldruhé stovce překrásných fotografií.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Mobilní zařízení

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Stáhnout

Počítač

WindowsWindows

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: aaagames.cz
Vydání: 18. srpna 2017
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, česká hra, online hry, hlavolamy, online, logické, od českých výrobců

Logické hry jsou s lidstvem odnepaměti. Mezi populární odvětví patří hledání drobných, důmyslně skrytých rozdílů mezi dvěma obrázky. Přesně na to se zaměřila česká hra Dot Pull.

K dispozici budete mít vždy jednu minutu času, která vám bude muset stačit k tomu, abyste odhalili určitý počet odlišností mezi oběma polovinami obrazovky. Když se to podaří, můžete pokračovat na další obrázek. Pokud něco přehlédnete, hra vám ukáže, co to bylo, ale přijdete kvůli tomu o jeden ze tří drahocenných životů.

Pochválit je potřeba velmi citlivě nastavenou detekci kliknutí, která vám uzná, když nezasáhnete rozdíl úplně přesně, ale na druhou stranu vás rozhodně nenechá proklikat obrázek nazdařbůh a splnit tím úkol. Řešení náhodným stylem nepřipadá v úvahu vůbec, protože nesprávné kliknutí vás také stojí jeden život - zuřivé mačkání tlačítka by tak ústilo v konec hry do několika vteřin.

Hra je podbarvena příjemnou a uklidňující hudbou a nic nelze namítat ani proti zvoleným fotografiím, na které je radost pohledět. Dobrou práci odvedl též editor obrázků. Rozdíly, které máte hledat, jsou do fotek zaretušovány dovedně a v drtivé většině případů působí velmi přirozeně. Což je samozřejmě potřeba, když máte mít problém s tím je najít.

Trošku krkolomný je snad jen platební systém. Pokud se totiž rozhodnete hrát zdarma, musíte si sady fotografií postupně odemykat tím, že bezchybně projdete předchozí alba. Minuta na fotku je však poměrně šibeniční limit, selhání není nic neobvyklého, a tak se nakonec dost často stane, že se dál dostanete nikoliv kvůli bystrým očím, ale kvůli tomu, že si rozdíly zkrátka pamatujete, protože už obrázek vidíte popáté. Chtěli-li byste přístup rovnou ke všem obrázkům, musíte zaplatit.

Na druhou stranu, proč ne? Edity fotek se samy neprovedly, programový kód se sám nenapsal, a výsledek je pohledný i příjemně uklidňující - to si těch pár korun zkrátka zaslouží. A i pokud se rozhodnete ušetřit, nakonec si můžete odemknout vše, co titul nabízí, jen prostým hraním.