Dortíkové bludiště

Verdikt
40

Logická hra s barvami, která s nimi ale pracuje méně, než by člověk čekal. Nabízí hodinové demo zdarma, které klidně vyzkoušejte, ale za utrácení peněz hra nestojí.

Počítač

WindowsWindows

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Alawar
Vydání: 11. března 2014
Štítky: pro hráče do 18 let, pro děti do 5 let, nejhranější na starých hry.cz, logické

Pointa hry je jednoduchá - v bludišti ovládáte chameleona, který se musí dostat přes série různě zabarvených laserových pastí. K tomu mu pomáhají plechovky s barvou - když se ještěr nabarví, může projít laserem stejné barvy. A nic jiného v celé hře vlastně ani neděláte.

Je to škoda, protože kdyby hra postupně odhalovala nové mechaniky či alespoň nějak pracovala s mícháním barev, což se přímo nabízí, jistě by to dalo vzniknout daleko nápaditějším úrovním. To se ale bohužel nestalo, jediným mozek namáhajícím úkonem tak zůstává uvědomit si, kam bude možné s kterou barvou proniknout. Když totiž pozřete plechovku, barvy už se nezbavíte, dokud neprojdete příslušným laserem - je tak vcelku jednoduché se nabarvit špatně a nemoci úroveň dokončit.

V každém kole jsou rozmístěny tři dortíky, jejichž posbírání je v podstatě hlavním cílem. K průchodu do dalšího levelu se totiž většinou dostanete vcelku snadno, ale pokud chcete odejít s naplněným břichem, začíná ta pravá výzva. K té si ovšem klidně přimyslete uvozovky, protože hra je značně jednoduchá a jen několik málo úrovní nejspíš nedokončíte hned na první pokus. Motivace sbírat dortíky taktéž pokulhává, protože za ně dostáváte jen mince, které je možné utratit za jednu ze tří speciálních schopností, jež už tak jednoduchou hru ještě zjednodušují - a vůbec je není třeba využívat.

Hra nenabízí žádné další mechaniky či hratelnostní prvky, pouze šedesát úrovní, naplněných stále tím samým. Za hodinu hry, kterou demo nabízí, si navíc bezpečně stihnete projít minimálně polovinu. Platit za druhou půli tak zkrátka nemá cenu.