Doors: Paradox

Verdikt
65

Doors nabízí skvělé zpracování a zábavné úrovně, které na chvíli potrápí váš mozek. Hru navíc můžete vyzkoušet zdarma a za doporučení rozhodně stojí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Snapbreak Games
Vydání: 20. dubna 2021
Štítky: puzzle, mobilní hry, logické

Chaos a řád spolu vedou odvěký souboj. A černá kočka vám nabízí odhalení záhady, která vás donutí přehodnotit vše, co jste dosud považovali za platné. Stačí ji následovat skrz vesmír a čas. A skrz všemožné hádankové dveře. Ty především.

Série Doors stojí na jednoduché, ale zábavné premise: každá úroveň představuje dveře, okolo kterých je vystavěn rébus. Vyřešte ho a projděte dveřmi dále. Sluší se poznamenat, že každá úroveň se vejde na obrazovku telefonu a vypadá nápaditě. Jednotlivé úrovně spolu nijak nesouvisí a jejich vizuál ani téma úplně nekorespondují s příběhem. Ale ten sám o sobě také není důležitý. Hlavním smyslem této hry je zabavit váš mozek na pár desítek minut.

Úroveň zpravidla vypadá tak, že musíte najít skryté předměty, odhalit tajnou schránu, spojit nějaké objekty dohromady, vyřešit drobný rébus a máte hotovo. Jedny dveře vám tak zaberou nějakých deset minut. A zpravidla nejsou úplně primitivní, takže řešení není vidět na první pohled, ale ani se vám u toho nezavaří mozek. Stačí se chvíli dívat okolo a na správný postup přijdete. Přiznávám, že taková úroveň komplexity mi vyhovuje.

I kdybyste se zasekli, najdete tu systém nápovědy, který vám s dalším krokem pomůže. Řešení nebývají kdovíjak komplikovaná a zvládnete je i v případě, že logickým hrám příliš neholdujete. A zatímco vizuálně a tematicky jsou úrovně velmi nápadité, z herního hlediska jsou velmi často dost mechanické a navzájem podobné. 

Grafické zpracování se však povedlo na jedničku a za zmínku stojí i animace, které scénu krásně doplní. Rovněž mě nepřestávalo bavit, jak se po vyřešení dveře otevřou a nabídnou průchod do jiné reality. Výbornou zprávou také je, že si hru můžete zdarma vyzkoušet a k dispozici dostanete osm různých úrovní. Dalších osm a dva epilogy k tomu dostanete po zaplacení 140 korun, což je férová nabídka.