Doodle Jump

Verdikt
83

Líbivý design a snadno uchopitelná hratelnost dělají z Doodle Jump výbornou hru pro všechny sváteční hráče, ty zkušenější možná odradí ovládání pomocí naklánění. Kompenzaci by však mohli najít v několika chytrých elementech a nikdy nekončící honbě za ještě lepším skóre.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Lima Sky
Vydání: 6. dubna 2009
Štítky: arkáda, plošinovka, pro hráče do 18 let, pro děti do 5 let

Doodle Jump vybočuje z řady skákaček podobného ražení především neobvyklým vizuálem odkazujícím na čtverečkovaný papír a studentské malůvky v něm. K tomu však tento více jak šest let starý titul přidává i zajímavý nápad. Chopíte se role malého čtyřnohého mimozemšťana s úkolem vyskákat po plošinkách co nejvýš. Čím výš, tím více bodů dostanete. Mimozemšťana přitom ovládáte pomocí pohybového senzoru zařízení.

Naklopením telefonu nebo tabletu se marťan pohybuje ze strany na stranu a hráč jej musí navigovat tím způsobem, aby vždy dopadl na plošinku, od níž by se mohl odrazit dál. Do cesty za rekordním skóre se vám však postaví hned několik překážek. Předně začne být s postupujícím časem hra složitější a vy se tak budete muset vypořádat s výzvou v podobě pohybujících se nebo praskajících platforem. Čas od času se rovněž objeví nepřátelé, které je třeba buď obejít nebo zastřelit.


Naštěstí to funguje také obráceně a k lepším výsledkům vás může popostrčit celá plejáda bonusů zastoupených pružinami, trampolínami nebo krátkodobým letem s jetpackem na zádech. Autorům z Lima Sky se celý systém podařilo perfektně vybalancovat neboli dosáhnout skvělých výsledků není nemožné, ale vyžaduje to už pořádné soustředěné a hbité reakce. 

Kvitujeme taktéž nabídku různorodých prostředí, kdy lze pozadí čtverečkovaného papíru vyměnit ve prospěch vesmíru, starověké Číny nebo zasněžené krajiny. S jiným prostředím se chytře nepromění jen barvy, ale celý displej a předměty se kompletně převléknou, častou dostanou jiné nebo nadstavbové funkce a nezřídkakdy dojde i k změně herní náplně. Tak například ve zmíněné Číně lze sbírat zlatá kolečka a ve vesmíru čeká na šťastné zase raketa, která je poponese o pořádný kus vzhůru.


Body strháváme za ne zcela šťastnou volbu ovládání (nehodí se například do městské hromadné dopravy) a navzdory některým nápadům i chabou míru variace. Díky rozličným prostředím hraní ke stereotypu jen tak nesklouzne, vinou absence jakýchkoli jiných módů nebo funkcí se však časem dostaví jakási omrzelost. Všechno ostatní je nicméně na pohled příjemná a především chytlavá zábava.