Doodle Dash

Verdikt
60

Pokud si chcete zavzpomínat na éru flashových skákaček nebo už máte dost moderních komplikovaných her, Doodle Dash vás může oslovit. I přes jednoduché ovládání ovšem není snadné ho dokončit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Hrát

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Hrát
App Store
Hrát

Další informace

Výrobce: Ghostfall Studios
Vydání: 18. února 2021
Štítky: 2d, arkáda, mobilní hry, plošinovka

Mobilní hra Doodle Dash mě vrátila o dobrých 10 až 15 let zpět. Přesně do doby, kdy jsem trávil dny hraním online flashových her. O něco později se tyto tituly dostaly na mobilní telefony a dnes byly vytlačeny propracovanějšími kousky. V jednoduchosti však může být krása. 

Doodle Dash je plošinovka starého střihu, která silně sází na ručně kreslený vizuál. Podkladem je zmuchlaný papír a celé prostředí si vystačí s pár čárami a šrafurou. Cílem je projít úrovně a nepřijít u toho o životy. K tomu vám pomůže skákání a klouzání. Postava totiž jinak běží sama a ovládáte ji pouze klepnutím do levé nebo pravé strany obrazovky. Jednoduché, ale funkční. 

Hra nabízí hned tři herní režimy. V tom příběhovém dostanete jasný úkol – odnést čerstvě upečené sušenky až na měsíc. Je to absurdní? Jasně, proto tu ale nejste. Smyslem tohoto módu je, že se snažíte projít všechny herní úrovně na jeden pokus, což není úplně snadné. Na záchytné body totiž můžete zapomenout a po smrti začnete hezky od začátku. 

Nekonečný mód funguje de facto stejně, ale prostředí se mění náhodně a dosažením dalších úrovní si nic neodemykáte. Postup v příběhu vám totiž odemkne možnost zahrát si konkrétní úrovně ve třetím režimu, což se hodí pro trénování. Během hraní můžete sbírat mince, které lze proměnit za odměny, jako jsou životy navíc, bonusový magnet nebo ochranný štít. Nic z toho však vyloženě nepotřebujete. 

I přes svou jednoduchost ve zpracování mě hra bavila. Částečně z nostalgie, ale i díky přehlednosti a jasně daným cílům. Není však bez chyby. Největším problémem jsou nepřesné kolize s překážkami, což u hry podobného ražení rozhodně nechcete vidět. Opakující se hudba také po určité chvíli začne spíše otravovat a ono kreslené zpracování sice nostalgicky promlouvá ke mně, ale k vám nemusí.