Divinity: Fallen Heroes

Verdikt

Trochu strategie, ze značné části RPG, dohromady další pecka. Minimálně pokud budeme věřit kvalitám her, co mají tvůrci ve svém portfoliu. Hra by měla vyjít ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Larian Studios
Štítky: tahová, fantasy, rpg

Pokračování RPG roku 2017, Divinity: Original Sin 2, je na dohled. V Divinity: Fallen Heroes se budou snoubit propracované taktické souboje s klasickým RPG s mnoha volbami a následky. Poběží na stejném enginu, do Rivellonu ale dorazí množství nových mechanik. Chybět nebude ani oblíbená kooperace pro dva hráče.

Opět vás čeká budování party, ve které se objeví staří známí i noví neznámí. Těšit se můžete na návrat Malady, Fanea, Ifana, Lohse, Sebille, Beasta i Rudého prince, který je nyní už císařem. Za předpokladu, že přežili dění Original Sin 2. V obraně Rivellonu vám ale pomohou i nováčci.

Nalodíte se na palubu Lady Vengeance a prozkoumáte jak daleké pouště ještěrčího impéria, tak zasněžené vrcholky a údolí trpasličího království. Příběh a vztahy s vaší posádkou by i tentokrát měly hrát velkou roli ve více než šedesáti misích. Přepracování se dočká hlavně soubojový systém. A dojde i na lodní souboje.

Arzenál zbraní rozšíří palné v podobě pistolí a pušek, kromě oleje, ohně, ledu, vody a jedu budete moct nově kombinovat taky síru. Poprvé v historii série si budete moct zahrát za tajemnou Malady, ujmout se ale můžete taky svého bohurozeného z předchozího dílu. Anebo úplně nové postavy.

Členy své party si budete moct volně nakombinovat z více než třiceti typů jednotek a pak jim ještě vybírat mezi dvěma stovkami různých schopností. Obrovská variabilita je zaručena. Můžete taky rekrutovat speciální veteránské jednotky, ale pokud vám v boji jednou padnou, už nebudete mít šanci je oživit.

Belgičtí Larian Studios k Fallen Heroes spojují síly s tvůrci série Expeditions, dánskými Logic Artists. Hra vyjde ještě během letošního roku, šťastlivci na PAX East v Bostonu si ji moct dokonce vyzkoušet.