Distant Kingdoms

Verdikt

Místo toho se budete snažit o to, aby žili s ostatními fantasy rasami v harmonii. Láká-li vás zkusit si postavit fantasy utopii, kde se všichni budou mít rádi, ačkoliv to kvůli předsudkům určitě nebude jednoduché, chystejte se na předběžný přístup, do kterého by se hra měla podívat ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Orthrus Studios
Štítky: fantasy, indie hra, budovatelská, strategie

Civilizace je na pokraji vyhynutí a aby se zabránilo definitivní apokalypse, musejí se rasy lidí, elfů, trpaslíků a orků naučit soužití. Nekonečné války je zahnaly do kouta, je tedy načase najít společnou řeč a ze zpustošené planety vytvořit láskyplné místo s prosperující civilizací, která hodí staré nesváry za hlavu.

V budovatelské strategii Distant Kingdoms se z vás stane jakási božská entita pokoušející se shůry vybudovat funkční společnost plnou bytostí známých z klasických fantasy. Nebudete ale spravovat jen jednu osadu, pod palcem máte hned několik vesnic a měst, mezi nimiž bude dobré zřídit obchodní cesty.


Zároveň v rámci jednotlivých měst bude potřeba zřídit produkční linky, aby byla zajištěna výroba dostatečného množství požadovaných produktů. Ale nebude to jenom o budování, výrobě a obchodování. Protože je pro vás zdejší kraj neznámý, budete vysílat průzkumné skupiny a rozhodovat o tom, jak se na svých cestách a v zatuchlých kobkách vypořádají s novými objevy.

Zároveň vás bude sužovat hladová fauna, ať už půjde o trolly, přízraky, impy, nebo třeba draky, takže se vaše společenství neobejde bez armády. O Distant Kingdoms se dozvíte víc v rozhovoru výše, který je zároveň jediným zdrojem záběrů ze hry. Ta dosud nemá vlastní trailer.

Tvůrce hry a zakladatel Orthrus Studios Oliver Smith původně plánoval vydat rovnou plnou hru, ale překvapil ho zájem fanoušků, a tak se rozhodl nejprve přistoupit k předběžnému přístupu, aby spolu s komunitou formoval další vývoj. V early accessu se hra objeví letos ve druhém čtvrtletí a měla by v něm strávit zhruba rok. Nicméně již dnes startuje první letošní Steam Festival, kde bude po následujících 6 dní k dispozici demoverze Distant Kingdoms.