Disney Sorcerer's Arena

Verdikt
70

Jak moc se vám tato hra bude líbit závisí na tom, jak moc máte rádi světy od Disney. Zpracování je povedené a charakterů je tu nepočítaně, od starých klasik po nejnovější filmy.Bez placení to však půjde pomalu a ani herně vás titul zrovna neohromí.

Další informace

Výrobce: Glu
Vydání: 25. března 2020
Štítky: pohádka, tahová, mobilní hry, rpg, strategie

Co se stane, když se Malá mořská víla, Sully z Příšerek, Aladin a Kapitán Hook sejdou v jedné aréně? Je z toho pěkná mela! Disney Sorcerer's Arena naplno využívá vlastnictví giganta Disney a míchá dohromady všechny možné postavy, ať už ty dobré nebo špatné. 

Nemá smysl nic zakrývat. Hra zcela očividně sází na svou licenci, totiž nekonečnou a oblíbenou knihovnu od Disney. Herně toho příliš nevymýšlí a jde ve stopách dalších tahových týmovek. Jak to funguje? Vyberete si až pět postav (a záměrně neříkám hrdinů) do skupiny a vyrazíte bojovat proti vlnám nepřátel. Každý z vašich charakterů má své speciální schopnosti a úspěch vězí v jejich správném aktivování. 

Je lepší spustit ničivý plošný útok, nebo ho ještě chvíli šetřit? Není na čase použít schopnost pro ochranu ostatních postav atp.? A druhá hráčská invence vychází z toho, že jednotliví bojovníci mají rychlost, která definuje, kdy se dostane na jejich aktivaci. A při útoku si můžete vybrat na koho zaútočíte, takže se třeba můžete zaměřit na postavu, která by váš v příštím tahu mohla ohrozit. 

Souboje jsou ale velmi generické a není se čemu divit, že máte možnost zapnout režim pro automatické bojování. Hlavní zábava totiž spočívá v odemykání nových postav. Každý by přece chtěl v týmu svou oblíbenou postavu. Jenže to nebude tak snadné. Vyjma těch základních je odemykání zdlouhavé a bez nákupu drahých balíčků se k některým postavám vůbec nemusíte dostat. Pro odemčení potřebujete střípky postav, u některých je to jen deset, jindy klidně sto. A než vám vypadne z náhodných beden sto střípků jedné postavy… to se nemusíte dočkat nikdy. 

Hra má svoje kouzlo a přiznám se, že i na mě působilo ono „ještě jeden souboj a končím“. I prostředí odpovídá známým filmům a je plusem, že každá z postav působí unikátně a některé se dokonce navzájem podporují. Jejich vylepšování ovšem působí jako zbytečná dřina a ani souboje nepřinesou hráčům příliš uspokojení. Pokud však hledáte nenáročnou zábavu s oblíbenými hrdiny a nevadí vám, že občas budete muset bojovat i proti klaďasům, tak proč ne?