Disney Crossy Road

Verdikt
81

Jestli vás baví mobilní rychlovky na maximálně pár minut, dejte Disney Crossy Road šanci. Jde o původní námět hry Crossy Road s další rovinou ve formě půvabu tvorbě firmy Disney vlastní.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Hipster Whale
Vydání: 7. dubna 2016
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry

Disney Crossy Road už na první pohled připomíná přesně to, co byste od hry s takovým názvem mohli očekávat. S Mickey Mousem a jeho přáteli se dotyky a tahy prstem proplétáte přes rozličné překážky – řeky, železnice s vlaky a především silnice, po nichž se s různou rychlostí a v různých intervalech prohánějí auta, mezi nimiž musíte kličkovat. Jde jednoduše o Crossy Road, jen se špetkou disneyovské magie, zdá se. Jen co však do hry proniknete hlouběji, objevíte celou řadu triků, které šikovní tvůrci ze studia Hipster Whale použili, aby oživili, původní formuli. 

Ta nicméně nabízí stále tutéž návykovou smyčku. Hra je dostatečně prostá pro okamžité osvojení, nemluvě o tom, že nevydařený pokus o nové maximální skóre vás bude mrzet podesáté i posté za sebou, obzvláště když nebudete mít na svědomí bezejmennou slepici jako v předchozím díle, ale některou populární kreslenou postavičku.

Hlavním rozdílem oproti originálu je objev, že v Disney Crossy Road se skrývá spousta ze začátku skrytých prvků a mechanismů, jen je objevit. Hra dávkuje nové charaktery v podstatně vyšším tempu než dřív. Brzy se tedy vaše sbírka rozroste o Kačera Donalda, Buzze Rakeťáka a další hrdiny z oblíbených snímků z dílen Disney. V nabídce nechybí filmy jako Na vlásku nebo V hlavě. 

Právě s příchodem nových postav pochopíte, že nepřinášejí jen úpravy vzhledu hlavního hrdiny nebo pozadí, ale že otevírají úplně nové roviny hry. Často dojde na úpravu kompletně celého herního prostředí, schopností postavy a také se objeví nové překážky, kvůli kterým budete muset vyvinou strategii odlišnou od té dosavadní. Se změnou charakteru tak na hráče čeká proměna tempa hry, která se neobejde bez toho, aby začal přemýšlet jinak než doposud. A to všechno jsou hodnoty žánru mobilních rychlovek normálně nepoplatné, což lze jedině kvitovat.

Jako celek to potom funguje velmi dobře. Překvapivá hloubka hry ve vás bude probouzet nutkání naposledy zkusit štěstí v ještě jednom kole a vedle chytlavé hratelnosti vás ke hře připoutá i stylová, pixelová grafika. 

Jako protiargument poslouží už jistá okoukanost konceptu a především starý nešvar v podobě mikrotransakcí, který si hra nese nezměněný z originálu. Nabídka dalších postav k zakoupení v původním Crossy Road ale moc nevadila, protože hráč nákupem nezískal nic než kosmetický přídavek. U titulu, jež svou náplň do jisté míry staví na jménech populárních charakterů, na něž se navíc vážou nové sety, to už však představuje problém.

Disney Crossy Road tak možná není úplně dotaženou záležitostí, pořád to je ale skvělá a nezvykle propracovaná zábava. A přítomnost hrdinů, s nimiž vyrostly miliony dětí po celém světě, představuje perfektní přidanou hodnotu.