Diggy's Adventure

Verdikt
85

Diggy’s Adventure nabízí desítky hodin hlavního příběhu, zajímavé odbočky, jako třeba závody v různých disciplínách nebo události spojené se světovými svátky. Grafická stránka místy nedává moc smysl, ale ani vyloženě neurazí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Pixel Federation
Štítky: time management, manažer, adventura

Diggy’s Adventure staví hráče do role kopáče Diggyho, který se vydává do Egypta najít svého ztraceného otce archeologa. Diggyho horlivostí dojde k probuzení mocných egyptských bohů, kterým se aktuální svět moc nelíbí, a tak na něj uvrhnou kletbu. Diggy najednou musí přehodnotit priority – táta počká, nejdříve musíme zachránit svět! Přesně takhle začíná nevšední adventura slovenských Pixel Federation.

V Diggy’s Adventures váš čekají desítky a desítky hodin prokopáváním se tunami písku Sahary za úlomky božských desek. Různé postavy vám formou poměrně obsáhlých dialogů (v češtině) sdělí své problémy a požadavky – jednomu se ztratila čepice, jinému kolega, další má chuť na koláč a třeba taková mumie by se ráda vohákla do kabátu. Úkoly sice mají různá zadání, ale jejich řešení je vždy stejné – prokopat se k hledané věci.

Kopání zde funguje jednoduchým kliknutím na kostku harampádí před vámi, která je okamžitě odstraněna za určité množství energie. Tušíte správně. Jakmile vám při kopání dojde energie, nezbude vám než hru odložit a vrátit se za pár hodin. Byť to může znít drsně, systém energie je zde zvládnut velice přívětivě. Minimálně několik prvních hodin zvládnete odehrát v kuse, protože s každou získanou úrovní dostanete slušnou nálož energie.

S energií je spojen i docela zajímavý manažerský mechanismus. Na své základně si časem postavíte kuchyň, ve které z nasbíraných surovin vaříte různá jídla pro dobíjení energii. Kromě toho se pod vaší základnou rozprostírají obrovské katakomby, kde si za peníze, dřevo a kamení stavíte stroje, které zvyšují jak maximální množství energie, tak i rychlost jejího dobíjení. Většina úrovní je zároveň prošpikována truhlami, ve kterých najdete další zdroje energie.

Kromě jednoduchého prokopávání se starobylými hrobkami budete často narážet na logické hádanky. Buď může jít o jednoduché přepnutí správných pák, nebo přesunutí kamenů na vyznačené symboly. Právě tato mechanika občas dokáže potrápit, protože Diggy sám sobě vadí v cestě. Kromě plnění hlavní příběhové linky se můžete vydat na desítky různých míst, kde můžete natěžit určité suroviny potřebné k výše zmíněnému managementu.

Platební modelS každou odehranou hodinou se zdražují odbourávané kostky, což výrazně zpomaluje postup hrou bez placení. Za reálné peníze si můžete přikoupit všechno možné podporující zisk energie.