Dice & Spells

Verdikt
65

Baví vás taktické souboje, ve kterých s hrdinou čelíte přesile nepřátel? Tato hra využívá kostek, které můžete pro každou úroveň libovolně kombinovat a vytvářet tak silná komba. Navíc si ji zahrajete zdarma.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: T-Bull
Vydání: 19. srpna 2022
Štítky: dungeon, mobilní hry, rpg

Kdo by hrál Draky a Jeskyně, když může zkusit Kostky a Kouzla? V této hře dle očekávání házíte kostkami, útočíte na nepřátele a občas taky používáte kouzla. Ale to skutečně jen občas. 

Vyberete si hrdinu, k němu zvolíte dvě doprovodné zbraně a vyrazíte do podzemí. Výběr je zcela zásadní, každá zbraň je totiž představována kostkou. Jak už to u kostek bývá, málokdy se můžete spolehnout na výsledek, dobře však můžete počítat s pravděpodobnostmi. Zbraně se od sebe navzájem zásadně liší. Jedna se hodí pro rychlé útoky, další vám generuje štít a unavuje protivníka a třetí třeba aplikuje pozitivní i negativní statusy – jak se to zrovna hodí. 

Na začátku tahu vidíte, co proti vám chystají protivníci a podle toho se budete moci rozhodovat. Pak hodíte svými třemi kostkami. Pokud se vám výsledek nelíbí, každou z nich můžete ještě jednou hodit znovu. Nyní však přichází to zásadní: ne všechny kostky zvládnete použít. Alespoň většinou. Jejich používání totiž stojí energii. Čím lepší efekt, tím více energie potřebujete. A hlavní způsob, jak energii získat zpět je kostku nepoužít pro její efekt, ale zahodit ji pro získání energie. 

Každé kolo se tak musíte rozhodovat, které kostky přehodit, které použít (a na kterého nepřítele), a které kostky raději spálit pro energii. I tak se může stát, že vám náhoda nebude přát a doslova se zaseknete na místě. Snadno se třeba stane, že nepřítele stačí dorazit, ale kýžená strana s útokem ne a ne padnout. To se projeví obzvláště u nemrtvých, kteří se mohou po pár kolech opět oživit. 

Základní herní systém není špatný, a jakmile si odemknete dostatek zbraní, nabídne i slušnou variabilitu a možnosti kombinování. Musíte to ale aspoň pár kol vydržet, protože na začátku toho příliš mít nebudete. V tuto chvíli je ve hře k dispozici 50 úrovní, v každé však můžete splnit dodatečné výzvy pro další odměny. Osobně se mi také zdálo, že obtížnost jednotlivých úrovní trochu kolísá, to však může být dáno náhodou, protože i nepřátelé hází kostkou a i oni můžou mít štěstí nebo smůlu. 

Zpracování je stylové a ani hudba vás neurazí. Největší problém hry je však ve free-to-play systému. Postupem hrou získáváte dílky, které vám odemykají další zbraně a hrdiny. Vše je ovšem neuvěřitelně pomalé. Obzvlášť vylepšování, kdy můžete vyměňovat jednotlivé strany kostek. Pro hraní platit nemusíte, ale bez něj si prostě na vše dost počkáte. Každé kolo navíc můžete používat kouzla pro dodatečné efekty. Problém je, že kouzla jsou na jedno použití a po spotřebování je musíte dokoupit, zpravidla za reklamu nebo peníze. 

Zároveň také musím říct, že zatímco hratelnost nějakou tu variabilitu nabízí, nijak se nemůže rovnat s podobnou hrou Slice & Dice. Ta sice zdaleka nevypadá takto dobře, ale jde v podstatě o prémiovou hru s mnohem zábavnějším zlepšováním postav, možnostmi a rouge-like postupem.