Dice Hunter: Quest of the Dicemancer

Verdikt
85

Dice Hunter je jednoduchá kostková hra, která kombinuje překvapivě výrazné možnosti taktizování s pokoušením vlastního štěstí. To vše balí do velmi povedeného zpracování.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Greener Grass
Vydání: 22. června 2017
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, rpg

Pokud si myslíte, že kostky automaticky znamenají čirou náhodu, zásadně se pletete. Dice Hunter je toho živoucím důkazem. I přes jistou dávku náhody dovede přinést výrazné možnosti taktizování i strategie.

Zatímco v deskovkách jsou kostky běžnými herními komponenty, v digitálních hrách jde víceméně o výjimku. A přesto je tam najdete ve skryté podobě – pravděpodobnosti. Některé hry se prostě nedají „spočítat“, protože obsahují určitý díl náhody. Někdy se spolehnete na vlastní postřeh, jindy je v sázce štěstí. Dice Hunter kostky vůbec nezastírá, právě naopak. Staví okolo nich příběh, svět i herní mechaniky.

Jste lovcem, který se snaží pochytat příšery do kostek (takže vlastně Pokémoni). Když je takto zkrotíte, můžete je využít v bitvách proti jiným příšerám (nezkroceným). Základní hratelnost v zásadě připomíná dungeon crawler (procházení kobek), ale onen zážitek je očesán na naprosté minimum. Takže proti vám chodí nepřátelé, občas se objeví nějaká překážka, vy máte svůj tým kostek a taktické možnosti, jak s celou situací naložit.

Pokud si myslíte, že kostky automaticky znamenají naprostou náhodu, jste vedle. Jejich chování totiž můžete zásadním způsobem ovlivnit. První takovou možností je výběr protivníka. Chytrým zacílením dovede omráčit správné nepřátele a boj si ulehčit. Druhou, a naprosto zásadní, možností je schopnost zamykání kostek. Jednoduše si výsledek z jednoho hodu ponecháte i do hodu dalšího. To fakticky znamená, že můžete mít vždy minimálně jeden symbol jistý.

Symboly reprezentují různé schopnosti. Zatímco meč slouží pro útok na nepřátele, štít vás chrání před útoky protivníků. Další dva symboly – blesk a hvězda – slouží k různým účelům. Jednou mohou ničit štít u nepřátel, jindy je hromadně zraňovat nebo třeba otevírat brány či odpalovat výbušné sudy. Liší se dle nepřátel a prostředí. A s tím souvisí třetí zásadní možnost interakce.

Každé kolo představuje jiný typ výzvy. A vy budete mít v zásobě vždy více kostek, než kolik jich do úrovně můžete vzít. Vybíráte si tak váš tým. Každá kostka má navíc jiné rozložení symbolů (některé se více hodí na boj, jiné zase na kouzlení nebo obranu apod.). Když neuspějete, většinou si stačí vzít jiné kostky. Ty navíc disponují speciálními kouzly, která se nabíjí házením blesků či hvězdiček.

Jedna kostka umí silně zranit vybraného nepřítele, jiná ničí štíty a další třeba zraní každého ve vybraném sloupci. I tímto můžete zásadně ovlivňovat výsledek – kouzla totiž sami aktivujete a míříte.

Nepřátel je celá řada. Jeden se schovává za štít, druhý střílí na dálku a další vám vysává životy. I nepřátelé mají své schopnosti a speciální útoky. Bez taktiky a promyšleného postupu jednoduše vyhrávat nebudete. Nechybí tu ani obří nepřátelé, a právě jejich variabilita hře dodává na atraktivitě.

Dice Hunter si stáhnete zdarma, což má samozřejmě háček. Dokonce dva. Jednak pro hraní potřebujete energii, která se vám s každou hrou spotřebovává a na její doplnění musíte čekat, ale také nákup nových kostek vyžaduje drahokamy. Ty jsou prémiovou měnou a bez zaplacení skutečných peněz jich dostatek mít nebudete. Pokud tedy toužíte po těch nejlepších kostkách, bez placení to nepůjde. Navíc se může stát, že po pár hodinách se hra začne zpomalovat a trochu váznout. Proti tomu vám pomůže buď trpělivost nebo pár mikrotransakcí.