Diamond Diaries Saga

Verdikt
65

Diamond Diaries Saga je dle očekávání skvěle zpracovaná a zábavná spojovačka, ve které se hraje na jistotu. Nečekejte žádné inovace, ale jestli chcete relaxační hru na zaplnění dlouhých chvil, chybu neuděláte.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: King
Vydání: 6. července 2018
Štítky: arkáda, spoj tři, mobilní hry

Udělat herní megahit může být pro společnost požehnáním i prokletím zároveň. King se nikdy nevymanil z popularity Candy Crush a ani nevytvořil další takhle úspěšný titul. Stále se však o to snaží a finančně si jistě také nemůže stěžovat. Nová hra Diamond Diaries Saga zcela očividně navazuje na své předchůdce, do hratelnosti ale přimíchává jistou dávku náhody. 

Žánrem je stále spoj-3, takže základní mechanikou je hledání alespoň tří stejnobarevných žetonů, které se navzájem dotýkají. Samozřejmě, čím více najednou, tím lépe. Vždy navíc musíte přemýšlet nad tím, jak se plocha promění, až označené žetony zmizí. Místo čtvercové sítě tu však máme jakousi simulaci skutečné gravitace, takže vždy jen odhadujete, jak se plocha promění. To vytváří trochu chaosu a nejistoty.

Určitě však nejde o žádný nedostatek. Zatímco předchozí hry vás mohly nabádat k tomu, že se vše dá propočítat a promyslet, tedy jste vybízeni k rychlejšímu hraní, protože je výsledek vždy nejistý. Cíle se přitom mezi úrovněmi mění. Jednou máte za úkol nechat propadnout diamant až k vyznačené hranici, jindy se vzácné kameny schovávají v krabičkách mezi herními žetony. Variací je mnoho, takže se nezačnete jen tak nudit. 

Diamond Diaries přesně zná své publikum. Nejde mu o logickou výzvu, ale především relaxaci. Hru si pustíte a chvíli jen tak budete spojovat barvy, splníte několik úrovní a ke hře se vrátíte, až zase budete sedět třeba v tramvaji. To však neznamená, že pokaždé úroveň dokončíte. Obtížnost se časem zvedne, takže budete potřebovat více pokusů, případně využít některé z výhod, které si lze za skutečné peníze dokoupit. Kdo je však trpělivý, vystačí si bohatě i bez placení.

Má smysl vůbec takovou hru doporučovat? Jestli jste hráli Candy Crush Ságu, tato hra má výrazně lepší grafiku a její zpracování odpovídá dnešním standardům. Nabízí přitom velmi podobný zážitek. Dovedu si představit, že po práci (nebo v tomto vedru) nemáte chuť řešit obtížné rébusy, tak si raději zarelaxujete u takovéto hry. A nebude na tom nic špatného.