Diablo IV

Verdikt

Chystané pokračování legendární série odhalilo novou hratelnou hrdinku. Podívejte se, s jakou lehkostí se bude umět vypořádat s pekelnou hordou.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Blizzard Entertainment
Štítky: fantasy, akční, rpg

Diablo II: Resurrected rozpoutalo na proběhlém BlizzConu pořádný poprask. Remaster ale přirozeně tím jediným, čím se značka Diablo v průběhu akce blýskla, přeci jen nás čeká i regulérní čtvrtý díl. Také ten se přihlásil o slovo a představil další hratelnou třídu, s níž budeme moci v Diablu IV čelit pekelným hordám.

Jedná se o starou známou Rogue, se kterou jsme mohli Diabla skolit už v prvním díle série. Trailer, který nepostrádá tradiční kvality filmečků od Blizzardu, ji neukazuje jako hrdinku bez bázně a hany, ale jako pěkně prospěchářskou potvoru, toho času ve službách místní církve. 

Záběry ze samotného hraní pak prozrazují, že v hráčských rukou bude Rogue velmi hbitým strojem na zabíjení a nepřátele bude schopná likvidovat širokou paletou schopností na blízko i na dálku. Rogue má tři možné specializace, mezi něž spadá Shadow Realm, díky kterému se může skrýt v říši stínů a třeba si do ní i vtáhnout nebohého nepřítele.

Další variantou jsou Combo Points, systém podobný Assassince ze dvojky. Některými skilly budete postupně nabíjet sílu, kterou pak využijete pro efektivní finishery. Poslední variantou je Exploit Weakness, která vám poskytne možnost provádět v pravém čase devastující protiútoky.

I Rogue bude mít specifické úkoly, kde bude moci spolupracovat třeba se Sesterstvem Nevidomého oka (což je skupina ženských bojovnic známých z prvního aktu druhého dílu), případně s námezdnými žoldnéři z Kehjistánu.

Zajímavá je i možnost dávat svým útokům elementální bonusy. Skill Rain of Arrows tak můžete opepřit třeba mrazem nebo kyselinou a docílit tak zcela jiných (a ničivějších) výsledků. Mezi zbraně, které může Rogue používat, patří dýky, meče, luky a kuše.

Nově oznámená hratelná třída se zařazuje po bok barbara, druida a čarodějky, o nichž už víme další dobu. Uvidíme, zda do party přibude ještě oblíbený nekromant. Na různá odhalení mají autoři ještě dost času, Diablo IV totiž letos bohužel nevyjde.