Diablo Immortal

Verdikt

Nemá cenu rozebírat pointu titulu, hněvu už i tak proběhlo dost a nelze se mu příliš divit. Zároveň se ale objevují zprávy, že se Diablo Immortal vůbec nehraje špatně.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Nedostupné

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Blizzard Entertainment
Štítky: fantasy, mobilní hry, akční, rpg

Copak snad nemáte telefony? Vystoupit na BlizzConu před sál, v němž šlo logicky očekávat publikum složené z drtivé většiny z hardcore fandů Blizzardu, a tedy primárně PC hráčů, a s velkou slávou jim oznámit mobilní hru... Inu, kuráž letos rozhodně nechyběla. Na druhou stranu, samotní tvůrci už před několika měsíci začali na internetu mírnit očekávání ohledně šířících se fám o možných oznámeních, a to nebývá zrovna dobré znamení. Když totiž opravdu chystáte něco velkého, zpravidla se nesnažíte uklidňovat hype, naopak ještě přikládáte pod kotel pomyslná polena drobných náznaků, cíleného tajnůstkaření a podobně.

Kdyby to snad nebylo jasné, oznámená hra Diablo Immortal vyjde exkluzivně na platformy Android a iOS. Po nepříliš překvapivé vlně nevole ještě krátce probleskla zpráva od zdroje ze serveru Kotaku, že je ve vývoji také plnohodnotné Diablo 4. Blizzard to sice následně poněkud polovičatě dementoval, ale samozřejmě by nebylo vůbec šokující, kdyby prapůvod tohoto „úniku“ vzešel od samotných vývojářů ve snaze hasit vypuknuvší požár.

Ale dost PR polemiky. Herně se bude jednat o MMO akční RPG a samotná podoba titulu pak jistě nikoho nepřivede v údiv. Do ruky dostanete jednoho z šesti možných hrdinů (stejná povolání jako v Diablo III, witch doctor chybí, necromancer přítomen), s nímž pak v pohledu shora pomlátíte asi tak bambilión a půl pekelných pohůnků.  V jádru tedy naprostá klasika, jen s tím rozdílem, že zde, podle všeho, bude možné potkat ostatní hráče i normálně ve světě, ne jenom v lobby či stranou vytvořené partě. 

Podrobnější info o herní náplni zatím k dispozici není. Víme, že děj se má odehrávat mezi druhým a třetím dílem, takže se podíváte třeba do města Westmarch ještě před tím, než ho sežehla Malthaelova aura smrti. O přítomnosti klíčových aspektů současné podoby třetího Diabla i v mobilní verzi však můžeme jen spekulovat. Budou tu rifty, potažmo greater rifty? Horadrická kostka? Snad ano. Dočkají se návratu masově žádaná runová slova z dvojky? Vytasí se vývojáři s nějakými zbrusu novými prvky navrch? Doufejme.

Vedle nadějí se ale rovněž nelze ubránit obavám. Hru totiž nevyrábí přímo Blizzard, ale čínská společnost NetEase, která se, alespoň dle reakcí čínských uživatelů na síti, ani ve své domovině neřadí kvůli kvalitě služeb mezi zrovna davem velebené firmy. Na přítomnost mikrotransakcí a podobných mobilních nešvarů je tak možné si s klidem vsadit, otázkou jen zůstává, jak moc agresivní bude jejich implementace.

Prozatím neznáme ani datum vydání, ale pokud vás myšlenka ďábelského levobočka do kapsy neodpuzuje, můžete se na oficiálních stránkách registrovat pro možný přístup do chystaných betatestů. Podle zpráv od novinářů, co si měli možnost vyzkoušet demo, se hra jako taková nehraje špatně. Jenže, to snad ani nikdo nečekal, že by si Blizzard dovolil zaštítit svým jménem něco nehratelného. Horentní reakce publika mířila spíš do principiálních rovin, a vážně se jí nelze úplně divit.