Diablo II: Resurrected

Verdikt

Chvíli už to nevypadalo, že bychom se dočkali, ale nakonec přeci. Dodnes milovaná klasika, která ve své době redefinovala žánr, se vrátí v moderním kabátku. Měla by dorazit ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Vicarious Visions
Štítky: fantasy, akční, rpg

Byla to asi jen otázka času – a ten čas je letos. Diablo II i s datadiskem Lord of Destruction, mnohými stále ještě nejmilovanější díl legendární série, která stvořila svůj vlastní žánr, se vrací v remasteru, který jeho grafiku převede do 3D a úplně od podlahy předělá všechny příběhové filmečky.

Hlavním lákadlem je skutečně nová grafika podporující 4K a úvodní video naprosto jasně demonstruje, že rozdíl oproti 20 let starému originálu je markantní. Animace jsou plynulejší, detaily, které dříve bývaly pouhými náznaky, jsou nyní nad slunce jasné – skoro byste spočítali vrásky na zombíkově ohnilé tváři, než mu paladin palcátem upraví ciferník.

Hra si navíc zachovává svou temnou atmosféru, úprava rozhodně nepůsobí jako zásadní krok ke komiksovější estetice Diabla III. A kdyby vás snad remaster začal unavovat, přímo ve hře můžete vizuál změnit na původní verzi.

To je další důkaz skutečnosti, že jde o remaster, který do hratelnosti příliš nesahá. Pod nablýskaným kabátkem se ukrývá úplně ta stejná hra na stejném kódu, doplněná maximálně o drobné úpravy, jako je automatické lootování na zem spadlé kořisti nebo společná truhla. A i ty si, jak jinak, můžete podle libosti vypnout.

Na remasteru druhého Diabla, který nese oficiální název Diablo II: Resurrected, se podílí i studio Vicarious Visions, noví příchozí do stáje Blizzardu, kterým se v minulosti povedlo skvěle modernizovat Crashe Bandicoota či Tonyho Hawka. Výsledek bychom měli vidět ještě letos, a to na PC, staré i nové generaci konzolí a také na Switchi. Snad v rukou expertů dopadne o mnoho líp než Warcraft III: Reforged.

Kdybyste se do hry chtěli dostat dřív než většina ostatních fanoušků, můžete se zkusit zaregistrovat do uzavřené alfy. Máte-li zájem, následujte tento odkaz.