Device 6

Verdikt
88

I když nejde o představu obvyklé zábavy většiny uživatelů, Device 6 perfektně oživuje zašlý žánr textových adventur. Jedinečná forma vyprávění, chytré hádanky a stylová prezentace hry mluví jednoznačně v její prospěch.

Další informace

Výrobce: Simogo
Vydání: 17. října 2013
Štítky: interaktivní gamebook, mobilní hry, adventura

Možná je načase začít respektovat Švédsko i v jiné rovině než v té, kde nakupujete nábytek. Přesněji řečeno v té herní. Netradiční, ale krásná hra Device 6 je důkazem, že tato severská země je rodištěm nejen Minecraftu, ale i dalších povedených výtvorůDevice 6 patří do kategorie interaktivních knih a důvod, proč ve světě zaujala, je neustálé boření zavedených pořádku, který ve vás probouzí pocit typu „právě se mi herní svět převrátil vzhůru nohama.“ 

V několika psaných kapitolách sledujete osudy dívky Anny, která prozkoumává podivný ostrov šedesátých let minulého století. Nic si nepamatuje, nic nechápe – a vy s ní. Text uhýbá do různých stran a vytváří mapu prostředí, ve kterém se zjevují fotky interiéru s interaktivními prvky, do kterých zadáváte vyčtené informace.

Zdaleka nejzajímavěji hra působí ve chvíli, kdy si s vámi tak trochu hraje. A že to bude činit často a různými roztodivnými způsoby! Když například putujete po virtuální mapě nahoru, tak musíte tablet nebo mobil překlopit vzhůru nohama, protože vyobrazený text je také překlopený. Takových momentů čeká na hráče celá řada. Opomenout nelze ani desítky skvělých rébusů, přes něž si bude muset najít cestu a výborně podaný příběh.

Device 6 vedle nesporných herních kvalit pohladí také po duši. Designem sice cílí především na funkčnost než na efekt, ale právě jednoduchost dodává vizuálu na stylovosti. Hra má taktéž výtečný zvukový set, od citlivé hudby až po perfektně zapadající zvukové efekty, které dokreslují atmosféru vyprávění.

Device 6 je interaktivní fikce nebo digitální gamebook posunutý do zcela nové roviny. Jen těžko se ovšem dá představit, že by šlo o začátek trendu, na to je Device 6 moc originální a odlišnou hrou.