DeLight: The Journey Home

Verdikt
70

Hru si můžete zkusit zdarma, což vám rozhodně doporučuji. Má své mouchy, ale nabídne silnou atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku a netradiční zážitek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Steam

Další informace

Výrobce: DreamTree Studio
Vydání: 19. listopadu 2020
Štítky: válečná, mobilní hry, adventura

Ve světě bez světel se musíte spoléhat na vaše další smysly a blízké přátele. Když do toho přijde válka, vše se propadne do deprese.

Indie hry mnohdy zvládnou vyprávět niternější a důležitější příběhy než drahé AAA tituly. Zcela bez zvednutého obočí už také přijímáme, že se autoři snaží vedle zábavy přinést i něco hodnotnějšího. Adventura DeLight není žádnou výjimkou. Hlavní hrdinou se v ní stane holčička Sammy, které se ze dne na den zbortí celý svět.

Když vypukne válka, trpí všichni. Sammy se svým dědečkem se rozhodnou utéci za rodinou, avšak jejich cesta nedopadne příliš dobře. To ovšem můžete zjistit sami v první kapitole, která je k vyzkoušení zdarma. Už z úvodního prologu je však jasné, že se Sammy ocitne na cestě sama, obklopena nepřáteli a v doprovodu jen věrného psa Deli. 

DeLight se snaží přiblížit svět slepých a ze slepoty dělá hlavní herní prvek. Zde je však potíž – hra je stále silně vizuální médium a tento titul se to nesnaží nijak popírat nebo obcházet. Když se pohybujete, odhalujete jen nejbližší okolí, které chvíli vydrží ve vaší paměti, než se opět ponoří do temnoty. Čich rovněž sleduje vizuální stopu a to samé lze říci i o sluchu. V tomto ohledu mě hra trochu zklamala. 

Na druhou stranu je navigace prostorem i tak obtížná. Obzvlášť, když se vyhýbáte hlídkujícím vojákům. Snadno vběhnete do slepé uličky, ze které není cesty zpět. Pohyb vaší postavy je přitom velmi pomalý, což samozřejmě dává smysl. Stejně tak hledání různých cílů ve tmě působí zdlouhavě a… úmorně. To je pocit, který hra velmi dobře předává. A hádám, že to bylo jejím záměrem.

Hratelnost je tedy zajímává jen tak napůl a hnacím motorem kupředu má být příběh. Ten přináší dostatek deprese, ale hrdinka Sammy je velmi sympatická. Nechybí ani řada rozhodnutí, která však evidentně nemají hlubší dopad na příběh. DeLight je vskutku zajímavou adventurou, která však ne vždy míří přesně k cíli a herně není úplně uspokojivá. Její zpracování navíc místy působí amatérsky, ale za vyzkoušení nic nedáte a atmosféru nabídne hutnou.