Deck of Ashes

Verdikt

Když spojíte Darkest Dungeon a Slay the Spire, vznikne nutně fantastická hra. Nebo ne? O kvalitách výsledné míchanice se pod názvem Deck of Ashes budete moci přesvědčit už brzy - hra se 11. dubna chystá do předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: AYGames
Štítky: karetní, fantasy, rpg

Darkest Dungeon i Slay the Spire si od nás odnesly vysoká hodnocení. Jejich spojením logicky musí vzniknout nevídaná pecka. Anebo Deck of Ashes úplně propadne? Možností je spousta, ale pokud dodá karetní souboje podobné těm ve Slay the Spire a grafický styl spolu s dalšími mechanismy Darkest Dungeon, máme se vážně na co těšit.

V Deck of Ashes hrajete za jednoho z několika hrdinů, který se protlouká nebezpečným světem a postupně si staví balíček z víc než stovky karet. V soubojích s padesátkou různých monster vám tyto karty pomohou s jejich zabitím, ale i vaším přežitím. Tedy Slay the Spire jako přes kopírák.

Zároveň na své cestě sbíráte různé suroviny, ze kterých si vyrábíte nové karty. Také potkáváte další dobrodruhy, kteří se k vám za patřičný obnos přidají a pomohou vám ve vašem snažení. Po náročných setkáních tancujících na hranici života a smrti se vrátíte do kempu, kde naberete nové síly a samotný kemp vylepšíte nasbíranými surovinami. Tedy značná inspirace Darkest Dungeonem.

K tomu si připočtěte ještě příběh rozpínající se napříč kapitolami, procedurální generování světa pro větší znovuhratelnost (a že bude po vaší desáté, padesáté, sté smrti potřeba) a různé biomy ovlivňující herní podmínky a přítomná monstra. Sečteno podtrženo, Deck of Ashes je okamžitě na našem seznamu přání.

Hra vyjde na Steamu 11. dubna v rámci předběžného přístupu, kdy nabídne tutorial, jednoho hrdinu s víc než stovkou karet, přes padesát typů monster, desítky upgradů pro váš tábor a čtyři příběhové kapitoly. Plná hra vyjde v druhé polovině roku s více hrdiny, novými typy karet a monster, epilogem a dalším obsahem.