Death Stranding 2

Verdikt

Lyrické a podmanivé veledílo se dočká druhé epizody a rovnou se můžeme podívat na tajemnou, ale zatraceně stylovou upoutávku.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Kojima Productions
Štítky: third person, tajemství, sci-fi, thriller, otevřený svět, adventura, akční, simulace

Jedno z hůře střežených „tajemství“ herního průmyslu je podle očekávání venku: Hideo Kodžima na The Game Awards konečně oficiálně představil Death Stranding 2.

Fanoušci jedničky si mohou pouštět první trailer pokračování pořád dokola a snažit se z něj vyzobat všemožné více či méně skryté náznaky a odkazy, které do něj Kodžima propašoval. Ten na TGA také prozradil, že scénář pro dvojku napsal ještě před covidem, ale během pandemie ho pak prý celý přepsal.

Nový trailer sice ukazuje pouze hereckou dvojici známou z jedničky, tedy Normana Reeduse a Léu Seydoux, ale z dřívějších zpráv víme, že se můžeme těšit i na jména jako Troy Baker, Elle Fanning nebo třeba Šiori Kucuna.

Za zmínku možná ještě stojí, že hra zatím nemá oficiální definitivní název. The Game Awards o hře ve svých materiálech mluví pouze jako o DS2, zatímco třeba na oficiálním YouTube kanále Kojima Productions se o hře píše jako „Death Stranding 2 (pracovní název)“.

Ať už se bude nakonec jmenovat jakkoliv, „Death Stranding 2“ poběží opět na enginu Decima, ale datum vydání zatím nemá ani přibližné. Vydavatelem je Sony, tudíž v době vydání bude hra exkluzivní pro PlayStation 5, nicméně otázkou je, jak dlouho. Je totiž pravděpodobné, že stejně jako jednička pak bude dvojka dříve či později k mání i na jiných platformách.