Death's Door Netflix

Verdikt
85

Pokud máte předplatné od Netlixu, na telefonu si nyní můžete užít výborné akční RPG, ve kterém se vydáte v roli malého Smrťáčka sebrat duše a zachránit svět.

Další informace

Výrobce: Netflix
Vydání: 4. prosince 2023
Štítky: fantasy, mobilní hry, akční, rpg

Netflix se do světa mobilních her snaží promluvit opravdu výrazně. A přichází tam, kde jsou hráči – tedy na telefony. Nyní si tak můžete zahrát úspěšnou hru Death's Door, ve které se stanete smrtkou. Tedy spíš malým Smrťáčkem. 

Vrána má ponurý život. Trmácí se černobílým světem připomínajícím úřad, prodírá se štosy papírů a čeká na propustku. Propustku do světa, aby mohla přinést duši. Zapomeňte však na kosu, tenhle malý smrťáček používá meč a luk. Už z rychlého prvního pohledu vám bude jasné, jak se to celé hraje. Pobíháte světem, porážíte nepřátele, kosíte občasné bossy, sbíráte ukryté předměty a odemykáte prvně nepřístupné cestičky. 

Není to mlátička, která by na každém kroku testovala vaše zkušenosti podobně jako třeba Souls hry, i když atmosférou může být místy podobná. Na druhou straně občas ve hře narazíte na střetnutí, u kterého se zapotíte. Ať už je to nějaký nápaditý Boss, třeba v podobě létajícího hradu, nebo nějaká významná křižovatka, kde na vás budou vyskakovat vlny nepřátel. 

Příběh hry není zase tak podstatný. Stačí vám vědět, že bojujete v bláznivém světě, kde čas ani smrt nic neznamenají a vaším úkolem je to celé napravit. Tyto nebezpečné světy jsou taky v krásném kontrastu s nudnou šedí bezpečné reality. I tam se ale skrz magické dveře budete vracet, primárně kvůli nákupům trvalých vylepšení. 

Hra vychází z tradičního žánru metroidvania. V průběhu hry tedy budete často narážet na překážky, které zatím nedovedete překonat. A jakmile se to v budoucnu naučíte, bude mít smysl se vrátit zpět a staré úrovně prozkoumat znovu. Svět je tak vlastně charakterem a troufám se tvrdit, že se v něm dovedete časem orientovat. Hra navíc skvěle vypadá a zpracování patří mezi nejsilnější stránky hry. Škoda, že jednotlivé dialogy ve hře nejsou namluvené. Není jich zase tolik a celkovému zážitku by to jistě přidalo. 

Souboje jsou zábavné a ve vybraných momentech budete jako na trní. Nejvíce mě ovšem bavilo objevovat svět a jeho podivnosti. Ovládání na displeji telefonu není sice tak přesné jako s ovladačem v ruce, ale rozhodně není špatné, i když občas jsem o život přišel i jen kvůli tomu, že jsem špatně klepl na tlačítko. A i zde platí, že pokud máte účet na Netflixu, hru rozhodně zkuste. Na nějakých 10 až 15 hodin vás dovede výborně zabavit.