Dead Paradise: The Road Warrior

Verdikt
68

Jestli vás baví svět Mad Maxe a chtěli byste jednoduchou akční hru pro telefon, ve které v obrněném autě soupeříte s ostatními, asi nemáte nad čím váhat.

Další informace

Výrobce: SMOKOKO Games
Vydání: 5. července 2018
Štítky: auta, postapokalypsa, mobilní hry, akční

Konec světa je pro mnoho lidí fascinující. Je to fenomén starý tisíce let, stále se čeká na to, kdy svět konečně skončí. Dnes je populární předvídat kolaps civilizace pro nedostatek surovin nebo globální oteplování. Není tak divu, že se hra Dead Paradise odehrává v písečných městech, kde lidé válčí o jídlo a holé přežití.

Pakliže se vám líbil Mad Max (hlavně ten poslední), u tohoto titulu najdete povedené zpracování obdobného tématu. Lidé jsou nuceni neustále cestovat, hlavním materiálem je písek a železo. Pryč je veškerá estetika, svět připomíná peklo pod širým nebem. Vy se stanete osamělým řidičem, který se musí postavit všem ostatním v závodech smrti. To prostě a jednoduše znamená, že budete hodně jezdit a střílet.

Ovládání je v tomto případě snadné, i když ne vždy se vám bude efektivně dařit zabíjet protivníky. Brzdu a plyn asi vysvětlovat nemusím, tlačítko pro odpálení samo-naváděcích raket se také vysvětluje samo, horší je to se střílnou. Kulomet umístěný na autě střílí a míří sám, je tu však jeden problém. Vy musíte určovat směr střelby, tedy zda má mířit ve směru jízdy, nebo naopak. To je o to komplikovanější, když nepřátelé přijíždí v houfech z obou stran.

Občas tak můžete stoupnout na brzdu a nechat nepřátele vjet přímo do vaší střelby. Neustále si však musíte dávat pozor, aby vám nedošlo palivo. S každým závodem na vás čeká odměna v podobě mincí a součástek, které se hodí při vylepšování vozu. Čas od času také narazíte na bosse s hrozivějším autem. Proti tomu se vyplatí šetřit rakety. Ty vás dovedou vysekat z kdejaké šlamastiky. Hru si užijete i zdarma, akorát vás čas od času přepadnou reklamy. Utrácet můžete také za rychlejší vylepšování.

Dead Paradise ukazuje stále populární svět po apokalypse a osloví fanoušky Mad Maxe. Zdarma si můžete zakusit projížďku nebezpečným světem v obrněném autě vyzbrojeném kulometem a raketami. Časem si odemknete dokonce i tank. Titul nenabízí nic originálního a ve všech směrech hraje na jistotu. Jedno kolo však trvá jen chvilku a bez problému si zahrajete téměř kdekoliv a kdykoliv.