Dead Ahead: Zombie Warfare

Verdikt
80

Dead Ahead nabízí skvělou akční strategii pro telefony, tablety i konzole, i když na telefonech vás může trochu iritovat svými free-to-play prvky. Zdánlivě připomíná Plants vs. Zombies, hraje však na zcela jinou strunu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

PS VitaPS Vita

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Mobirate
Vydání: 8. března 2017
Štítky: zombie, mobilní hry, akční, strategie

Dnešní hra by se mi neměla líbit tak, jak se mi ve skutečnosti líbí. Jsou v ní zombíci, pixelartová grafika a ještě ke všemu vás neustále tíží nedostatek energie pro hraní. To jsou věci, na které jsem už delší dobu alergický. Jenže, pocitům neporučíš. A Dead Ahed mě dotlačilo do situace, kdy si říkám „ještě jedno kolo a končím“. 

Vezměme to popořadě. Svět prošel apokalyptickou událostí, kdy se z většiny lidí stali zombíci všeho druhu. Ti přeživší musí každý den bojovat o svůj holý život i tenčící se suroviny. Vy se stanete patronem jednoho konkrétního klanu, který projíždí krajinou v autobusu. Po cestě hledáte cokoliv, co by se mohlo hodit, ať už to jsou léky, konzervy, zbraně nebo nářadí. A také bojujete se zombíky, kterých je všude habaděj.

Každý souboj lehce připomíná Plants vs. Zombies. Na jedné straně jste vy se svým autobusem, na druhé zombie barikáda, která vám brání v cestě. Teď samozřejmě následuje strategie, kdy proti nepřátelům posíláte bojovníky a snažíte se barikádu zničit. U toho musíte neustále dbát na suroviny, kterých máte nedostatek a generují se vám během bitvy postupně. Občas se vyplatí chvíli počkat a poslat obrněnce a až za ním chlápka s puškou. 

Boj už přímo neovlivňujete, takže je o to důležitější, v jakém pořadí vojáky pošlete. Můžete však zasahovat speciálními zásilkami. Jistě je účinné hodit zombíkům na hlavu barel, či pomoci vlastním bojovníkům lékárnou. Vedle soubojů vás zajímá i ono projíždění okolí – můžete při tom najít vzácné suroviny. To vše vás ovšem stojí benzín. A benzín je v této hře energií, kterou potřebujete pro hraní. Velmi rychle tak můžete být na suchu a dostanete na výběr mezi placením a čekáním.

Dead Ahead není nijak převratná hra, dokonce má spoustu chyb. Bitvy ovlivňujete jen nepřímo a neustále zacházíte s energií, která vám brání v hraní. Odemykat si nové bojovníky, vylepšovat ty staré a procházet děsivá bojiště je však opravdu skvělá zábava. Nakonec musím přiznat, že jsem u této hry strávil mnohem více času, než jsem původně zamýšlel.