Day of the Tentacle

Verdikt
85

Klasika od Tima Schafera a spol. Pokud si při svém doplňování adventurního vzdělání nechcete nechat ujít staré pecky od LucasArts a Sierry, Day of the Tentacle patří ke klenotům dobové tvorby - i dnes, více než dvacet let po svém vydání, vám dokáže potrápit mozkové závity a roztáhnout obličej do širokého úsměvu.

Ostatní platformy

MS DOSMS DOS

ZdarmaArchive

Další informace

Výrobce: LucasArts
Vydání: 25. června 1993
Štítky: 2d, retro, pro hráče do 18 let, staré pecky, adventura

Jedna z prvních kompletně namluvených her vůbec. Klasická adventura Day of the Tentacle by neměla chybět v portfoliu žádného hráče, který se považuje za znalce kořenů žánru. Jen se připravte na to, že sehnat ji dnes nebude žádný med a velice pravděpodobně budete ke hraní potřebovat nějaký emulátor systému MS-DOS, například DOSBox. O co ve hře jde?

Jedná se o volné pokračování hry Maniac Mansion z roku 1987. Příběh nicméně nenavazuje nijak zásadně a hra brzy přechází do vlastního příběhu, jehož ústředním motivem je o cestování časem. Hra je klasickou adventurou, ve které sbíráte a používáte věci a řešíte tak sady zapeklitých hádanek. Ty jsou samozřejmě správně dobově praštěné a zapeklité.

Day of the Tentacle má jednu specialitu - totiž, příběh se odehrává zároveň ve tří časových rovinách. V každé ovládáte jiného hrdinu. Ti o sobě ale vědí a můžou si navzájem předávat předměty skrz transdimenzionální záchod (jak jinak, že?), což hra samozřejmě četně využívá při svých hádankách.

Hra se pyšní kvalitní dobovou grafikou, která, přiznejme si, vcelku hravě strčí do kapsy většinu dnešní pixel-artové produkce. Příjemnému zážitku pomáhají i propracované animace, jejichž tvorbou strávili tvůrci z LucasArts celý jeden rok. Pokud si tedy chcete připomenout pradávné herní časy a zlatou dobu adventur, Day of the Tentacle je jednou z jasných voleb.