Darkness Rises

Verdikt
60

Pakliže vám nevadí fantasy klišé se zcela očividnými výpůjčkami ze zavedených sérií, trocha sexismu a hledáte bezmyšlenkovitou akční zábavu, Darkness Rises vás může oslovit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Nexon
Vydání: 22. června 2018
Štítky: fantasy, bojová, mobilní hry, akční, rpg

Dnes recenzovaný titul je zvláštní. Některé jeho aspekty jsou nadějné, jiné právě naopak. Rovnou se sluší říci, že autoři jsou z japonska a je to na hře poznat, i když se snaží vměstnat co nejvíce euroamerických prvků.

Začněme u těch nápaditějších částí titulu. Pokud hledáte rychlejší akční hru, s touto neuděláte chybu. Darkness Rises se proti vám nebojí poslat hordy nepřátel, které rozsekáte několika švihnutími mečem. Obřím mečem, samozřejmě. Ani graficky titul nevypadá zle – grafika prostředí je plná detailů a efekty doplňující zpomalené záběry stojí za pozornost. Sama akce ale hlavně není vůbec marná. Bezmyšlenkovitě sekáte do nepřátel, vyhýbáte se jejich útokům a celé si to užíváte.

Hra dokonce nabízí i několik různých herních módů. Jednak můžete hrát online proti dalším hráčům, v kooperaci, ale i režim jednoho hráče má co nabídnout. Vedle výpravné příběhové kampaně to jsou především různé výzvy nebo dokonce nekonečná a náhodně generovaná věž. Během hraní využíváte také speciální útoky, které vybíráte a vylepšujete v závislosti na vybraném povolání. Třeba takový válečník okolo sebe dovede rozpoutat hotové peklo. Z RPG prvků nechybí ani sbírání a vylepšování předmětů.

Dostáváme se však k prvnímu problému. Systém okolo hry je vážně komplikovaný, sbíráte runy, kombinujete předměty dohromady, používáte očarování atd. Místo abyste prostě mlátili hromady nepřátel a jen si vybírali, čím se vám nejlépe mlátí, tak trávíte hromadu času v nepřehledných nabídkách. Druhá věc je ještě možná zásadnější. Fantasy prvky jsou smíchané ze všemožných zdrojů a autoři si ani nedělali hlavu s inspirací. Trolové jako kdyby vylezli z Pána Prstenů, jeden ze záporáků jasně připomíná Illidana z WoW a takto bychom mohli pokračovat.

Snad ještě větší problém mám ale s neúměrným množstvím sexismu. Hrdinům zakutým v železe sekundují válečnice téměř ve spodním prádle. Obchodnice v herním menu pak s vámi vyloženě vyzývavě laškuje. Dovedu si představit, komu se to ve hře bude líbit, ale měl jsem pocit, že jsme už dnes dále. Jinak jde ale o slušně zpracovanou akční mlátičku, která staví především na hektické hratelnosti.