Dark Envoy

Verdikt

Konflikt vědy a kouzel není zas tak nová tematika, ale když se díla chopí vývojáři, co už jednou dokázali, že taktické RPG prostě udělat umí, vzbuzuje to naděje. Dark Envoy by měl vyjít ke konci příštího roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Event Horizon
Štítky: tahová, taktická, fantasy, rpg

Každé pořádné RPG stojí na dilematech. Staneš se bohem, nebo ne, hrdino Baldur’s Gate II? Vykucháš elfy, rytíře, nebo žádného z nich, Geralte z Rivie? Zničíš templáře, nebo mágy, Hawku z Kirkwallu? A svou vlastní sadu těžkých rozhodnutí s sebou přinese i RPG Dark Envoy. Technologicky vyspělá říše lidí v něm vede válku proti původním rasám, které spoléhají na magii.

Vlastně to maličko připomíná zápletku chystaného RPG Greedfall, kde se proti sobě postaví kolonizátoři spoléhající na své vynálezy a domorodci propojení se zemí druidskou magií, ale Dark Envoy je ve skutečnosti fundamentálně odlišná hra. Jde o izometrické, taktické RPG, které ze všeho nejvíc připomíná Divinity: Original Sin II. A to více než jedním způsobem.

Zaprvé je tu tahové bojování, kde ovládáte celou partu dobrodruhů. Zadruhé je tu příběh do velké míry závislý na vašich volbách – ve finále může být svět v troskách, nebo v míru, vy můžete být bohatí a slavní, nebo skončit zapomenutí. Zatřetí je tu kooperační multiplayer dvou hráčů – a dokonce i mód, v němž druhý hráč plní roli bosse a snaží se svého kolegu zastavit.

Pokud by to dopadlo aspoň ze čtvrtiny tak dobře jako Original Sin II, měli bychom se na co těšit. Pozitivní je, že za hrou nestojí úplní zelenáči. Studio Event Horizon už vydalo velice slušné strategické RPG Tower of Time.

Zajímá vás nelineární příběh, který pomohl stvořit spisovatel Michael Chatfield? Už teď si můžete hru přidat na Steamu do wishlistu a přečíst si něco málo o základech příběhu. Ve zkratce: Ujmete se dvojice sourozenců, Kira a Kaely, kteří se ve své létající lodi vydávají za dobrodružstvím a slávou. Ale budou z nich hrdinové, nebo odporní padouši? Až se na konci hry podívají do zrcadla, možná se jim vůbec nebude líbit, co tam uvidí…

Dark Envoy na nás zatím působí dost slibně a v nějaké formě se bude prezentovat na blížícím se Gamescomu, odkud se vám z něj pokusíme přinést bezprostřední dojmy, pokud se nám k tomu naskytne příležitost. Plné vydání je každopádně ještě hodně daleko – tvůrci ho plánují až na konec příštího roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One. A kdo ví, možná i na novou generaci konzolí.