Cyber Knights: Flashpoint

Verdikt

Libo mít pod palcem skvadru hackerů, žoldáků i jiných živlů a plnit s nimi nebezpečné úkoly? Cyber Knights vám to umožní, ale buďte opatrní, zranění se tu totiž sama neléčí. Zní to dobře, vypadá to... celkem dobře. Na konečné hodnocení výsledku si ale budeme muset počkat do příštího roku, kdy hra vychází.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Trese Brothers
Štítky: sci-fi, taktická, kyberpunk, rpg

Star Traders: Frontiers bylo vydařeným mixem různých žánrů a dobře známých her. RPG prvky se zde setkávaly s taktickými bitvami, byly k vidění kousky z FTL: Faster Than Light či Darkest Dungeon. Studio Trese Brothers se po tomto dva roky starém a úspěšném zářezu vrhlo na další hru, kterou je rovněž taktické RPG s tahovými souboji, které se na rozdíl od XCOMu neomezují na čtvercovou síť.

V Cyber Knights: Flashpoint budete ovládat partu hackerů, žoldáků a zlodějů v kyberpunkovém dystopickém světě v roce 2231. Budete dělat to, co po vás bude chtít osoba s nejnaditějším měšcem, i když k úplně slepému naslouchání nedojde. Na cestě vás totiž čeká spousta důležitých voleb měnících směr vyprávění i vývoj vašich postav.

Příběhy budou vycházet ze složení vaší party a pochmurné minulosti jednotlivých členů, o další vyprávění se postarají vaši zaměstnavatelé a za mnohé zážitky budete děkovat i samotným futuristickým městům. Tvůrci slibují stovky hodin zábavy připodobitelné klasickým stolním RPG s kyberpunkovým zasazením.

Kromě vylepšování vlastních hrdinů, které můžete opatřit mnohými zbraněmi a vychytávkami včetně assassinské skryté čepele, budete ladit i vlastní základnu. Přidáte obchod se zbraněmi, lékařskou stanici a další instituce. Rány z bitev se samy nezahojí a daný nebožák si je ponese s sebou celým svým zbylým životem, pokud se mu o ně nepostaráte.

Zní to dobře, co říkáte? Nicméně na záběrech z hraní výše už to taková sláva není. Přimhouřit oko nad alfa stavem by ještě šlo, jenže ono to celé vypadá až příliš mobilně. Důvod je prostý – jakmile si hra projde early accessem na Steamu, začne se skutečně portovat na telefony s Androidem a iOS, případně i na konzole.

Early access Cyber Knights: Flashpoint je naplánovaný na příští rok. O zafinancování projektu se postarali sami fanoušci letos v březnu, kdy v počtu 5 tisíc backerů přispěli na Kickstarteru na vývoj částkou 5 milionů korun. Snad se jim investice vyplatí.