Cursors.io

Verdikt
50

Hra, ve které procházíte bludiště ve spolupráci s kurzory ostatních hráčů. Dokáže být vcelku uspokojivá a uklidňující, ale také příšerně otravná - stejně jako v reálném životě v ní totiž vše závisí na ostatních lidech.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Miniclip.com
Vydání: 1. srpna 2014
Štítky: bizár, browser-gaming, zdarma, multiplayer, online hry, online

Princip hry je jednoduchý, cílem je dostat váš kurzor skrz řadu bludišť až ke konci. To by znělo jednoduše, ale v cestě jsou neprostupné překážky, které zmizí, jen pokud někdo jiný umístí svůj kurzor do stejnobarevného pole někde jinde v úrovni. To znamená, že vpřed lze postupovat jen a pouze v případě, že vám čas od času někdo pomůže.

Když vítězí duch kolegiality a kurzory kmitají po obrazovce, aby si navzájem otevřely cestu a všichni se pak, držíce se za imaginární ruce, vydali vstříc obdobně imaginárnímu západu slunce, je Cursors.io vcelku příjemná hříčka. Daleko horší jsou ale chvíle, kdy se nikdo neobtěžuje vám pomoci, nebo zkrátka ani nikdo jiný ve vaší úrovni není. To vás pak čekají klidně dlouhé tucty minut, kdy můžete jen zírat na obrazovku bez sebemenší možnosti postupu. A to zkrátka není úplně dobrý herní design.

Ale ono to nijak zvlášť nevadí, Cursors.io se ani nesnaží být přelomovou desítkovou hrou, která by redefinovala pohled na svět. Hra, pokud se ostatní účastní, není nikterak obtížná a dokáže být i svým způsobem zábavná, jen se zkrátka musíte modlit, aby se ostatním chtělo s vámi spolupracovat. Cursors.io nabízí i primitivní formu komunikace - kurzorem totiž můžete nakreslit či napsat cokoliv kamkoliv. Tyto kresby lze vypnout, takže je nemusíte vidět, ale nakreslit něco pěkně neslušného, když někdo využije vaši pomoc, ale neoplatí ji, poskytne alespoň ten potřebný zlomek zadostiučinění. 

Hra na chvíli zabaví, ale při nesprávné konstelaci hvězd také ihned otráví. Klidně ji zkuste, ale nečekejte zázraky.