CSR Racing 2

Verdikt
53

Zajímavá závodní hra, ale určitě najdete lepší, než je CSR Racing 2. Potěší vás skvělou grafikou a systémem tuningu, dost však zklame nudnou hratelností a čekáním i platbami uvnitř hry.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: NaturalMotion
Vydání: 29. června 2016
Štítky: mobilní hry, zdarma, platby uvnitř hry, závodní

První dí série mobilních her z prostředí drag závodů jménem CSR Racing vyšel už v roce 2012. Od té doby se ovšem se značkou začaly dít psí kusy a turbulentní vývoj událostí okolo ní ustal v zásadě až roku 2016, kdy studio NaturalMotion uvedlo pod hlavičkou vydavatele Zynga na trh regulérní pokračování. CSR Racing 2 neponechává nic náhodě a reprodukuje to, co uměl dobře už jeho předchůdce. Stačí to však?

Detailní modely aut a krásná grafika byly velikou devízou už první hry a čtyři roky udělaly směrem k druhému dílu obrovský skok. Vozidla, pozadí, efekty počasí – to vše vypadá fantasticky. Hra ale musí mít více než jen pohlednou fasádu. Tvůrci z NaturalMotion se rovinové závody v ulicích města snaží oživit především propracovaným systémem tuningu.

Rozhodli se vsadit na tu kartu, která říká, že jestliže jste v nějakém závodě neuspěli, pravděpodobně to není vinou vaší nešikovnosti, ale vinou slabého bouráku. Budete proto nabádání průběžně vylepšovat váš vůz, abyste byli schopni držet v aktuálních závodních podnicích tempo s těmi nejlepšími.

Jedná se rozhodně o zajímavý a dobře provedený nápad, potíž ale vzniká ve chvíli, kdy zjistíte, že menší množství práce už teklo do hratelnosti samotné. Jak v kampani pro jednoho hráče, tak v online multiplayeru postačí, když budete pro dostatečnou akceleraci ve správnou chvíli klepat na displej. A to je celé. O pořadí závodníku se rozhoduje ještě před startem, takže i když v samotném závodě uděláte vše bezchybně, nemusí to stačit. Měli jste předem zainvestovat do silnějšího motoru nebo poštelovat nitro. Směr, kterým se tvůrci vydali, nám nepřijde nejšťastnější. Citelně totiž odmazává hráčův podíl na samotném herním zážitku a podstatu toho, o čem všechny hry vlastně jsou – o hraní. Ne o honění čísel.

CSR Racing 2 také vsadilo na klasický free-to-play model. Určitou část hry máte otevřenou zdarma, počet závodů je nicméně limitován na 10. Poté musíte čekat na doplnění benzínu, který slouží jako vstupenka do jednotlivých podniků. Nu, a pokud byste měli zájem, můžete samozřejmě jakékoliv vylepšení auta uspíšit zaplacením. U hry typu CSR Racing 2 se nejedná o žádné překvapení.

Má sice dvojku v názvu, jinak se však druhý díl CSR Racing moc neliší od toho prvního. Grafika vypadá parádně a tuning doznal prospěšných změn, nečekejte však, že vás tyto závody budou dlouho bavit. Táhnou se jako čekací doba na lepší nitro.