Crystal Balls

Verdikt
50

Primitivní a neoriginální, ale dost chytlavá na to, aby dokázala alespoň na chvíli zabavit - taková je logická rychlovka Crystal Balls. Partička či dvě ve volné chvilce milovníka logických a postřehových her neurazí.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Vydání: 16. března 2010
Štítky: browser-gaming, spoj tři, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Shora, zdola, ze strany, klikáním, přesouváním, padáním, boucháním... způsobů, jak se vypořádat s předměty všech možných i nemožných tvarů a barev je v nespočetných variantách her podle vzorce "spoj tři" jak hvězd na obloze. V tomto případě shazujete shora skleněné koule, kutálející ve vrchní části obrazovky.

Kombinace kuliček minimálně tří stejných barev je odstraněna z hrací plochy. Odstraňte co nejvíce kuliček, naplňte svislou lištu v pravé části obrazovky a postupujete do další úrovně. Na řadu pak přicházejí i obligátní speciální políčka, která při shození například zničí celý sloupec či násobí skóre.

Pokud kuličku při svém kutálení neshodíte, spadne nakonec sama na sloupec nejvíce vlevo na herní ploše. Ono valení se může zpočátku působit trochu rušivě a hlavně zdlouhavě, ale jelikož se tempo hry vcelku znatelně zrychluje s přibývajícími úrovněmi, budete mít na přemýšlení stále méně a méně času, takže nakonec koule létají jak z děla a vy se máte do otáčet.

Fungující a chytlavý koncept, ačkoliv zkopírovaný tisíc a jedenkrát, co by se mohlo pokazit? V tomto případě hlavně prezentace, protože grafika je primitivní a nepěkná, jediným zajímavějším momentem je efekt při odstranění trojice, kdy se koule rozprsknou na střepy. Celkově ale hra oku nikterak nelahodí. To je ale nepodstatná výtka ve srovnání se zvukovou stránkou věci - "hudbu", která se začne po spuštění hry linout z reproduktorů, každý soudný člověk vypne zhruba do tří vteřin, protože z ní okamžitě hráče popadá touha si vystřelit mozek z hlavy. Pokud ale překousnete nepříliš propracovaný audiovizuál, nabízí Crystal Balls fungující a vcelku zábavnou variantu na známé téma.