Crysis Remastered Trilogy

Verdikt

Akční série, která svého času vyrážela dech svým technologickým pokrokem, se dočká nového kabátku pro moderní generaci. Crysis Remastered Trilogy vychází 15. října.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Crytek
Štítky: sci-fi, hd remake, first person, střílečka, akční

Remaster prvního dílu Crysis vyšel už před rokem, Crytek ale slíbil, že se restaurátorské péče dočkají i zbylé dva díly. Celou přeleštěnou trilogii si budeme moci na konzolích i PC zahrát už relativně brzy.

Crysis Remastered Trilogy dorazí 15. října, kromě osobních počítačů a současné i minulé generace konzolí dokonce i na Switch, kde ovšem první díl příliš neexceloval. Vývojáři do nových verzí implementovali lepší nasvícení scény, textury ve vysokém rozlišení, lepší modely postav, zbraní a prostředí a v konzolových verzích také podstatně lepší framerate. 

Na Xboxu Series X|S a PlayStation 5 si hru budete moci vychutnat v dynamickém rozlišení, které cílí na 4K a 60 FPS. Obě pokračování vyšla původně kromě PC na Xboxu 360 a PS3 a v novém traileru se můžete podívat na to, do jaké míry se dvougenerační posun na hře projevil.

Celá trilogie vyjde na necelých 50 eur, v případě zájmu si také od 15. října můžete koupit druhý a třetí díl samostatně, každý zvlášť ale vyjde na 30 eur. Za zmínku stojí, že v rámci remasterované trilogie si kupujete jen příběhové kampaně, multiplayer ve hrách nebude přítomen.

Druhý díl Crysis vyšel v roce 2011 a jeho příběh se točí kolem invaze mimozemské rasy Ceph, s níž budete bojovat v troskách opuštěného Manhattanu. Třetí díl je o dva roky mladší, odehrává se ale o dvě dekády později, kdy byl New York uzavřen pod masivní kopuli a v uzavřeném prostředí se z něj stal deštný prales.