Crusader: No Remorse

Verdikt
78

Zajímavá a nekonvenční střílečka, která si jistou část svého kouzla udržela již dvacet let. Vyzkoušejte.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Ostatní platformy

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Origin Systems
Vydání: 30. srpna 1995
Štítky: sci-fi, zdarma, střílečka, staré pecky, akční, online

Crusader: No Remorse vyšel již v roce 1995 a ve své době dosáhl takového úspěchu, že tvůrci přidali ještě další dvě pokračování. Celá trilogie se pak nesmazatelně zapsala do vzpomínek řady herních veteránů. Crusader nicméně dokáže dobře zabavit i dnes, ačkoliv se v porovnání se současnou produkcí například ovládá poněkud hůře. To však není nic, přes co by se pamětník či zvědavec nedokázal přenést.

V roli červeného mstitele, který už nemohl unést pouze nečinně sledovat korupci a páchání zla v režii prohnilé korporace, se vydáváte na spravedlivou misi. Jejím cílem je nemilosrdně ukončit existenci koncernu a napravit tak křivdy, kterých se dopustil.

Zápletka tedy extrémní hloubkou neoplývá, ale to vůbec nevadí. Hlavním tahákem Crusader: No Remorse byla atmosféra, hratelnost, pohledná akce a také velmi dobře ničitelné prostředí, což v době vydání způsobovalo pády čelistí na desky stolů. Dnes už sice zástavy srdce nepřivodí, ale všechna čest, pořád se na to kouká hezky.

Verze, kterou si můžete zahrát zdarma v prohlížeči zahrnuje všechen obsah, ale je možné, že bude kvůli emulátoru nepříjemně pomalá. Naštěstí je k dispozici ještě optimalizovaná offline verze, již si můžete pořídit na GoG takřka za hubičku.