CrossFireX

Verdikt

CrossFire není v našich končinách až tak zvučné jméno, ale celosvětově ji jednu dobu hrála poměrně podstatná část populace Země. A to je úspěch, co se jen tak nevidí.

Konzole

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Remedy Entertainment
Štítky: fps, multiplayer, střílečka, válečná, akční

Ačkoli je věhlas značky CrossFire v tuzemsku nevalný, nenechte se mýlit – taktická FPS, jejíž kořeny sahají do roku 2007, byla v Asii tak populární, že si vydobyla titul nejhranější videohry na světě s více než miliardou uživatelů.

Po několika pokračováních a oznámené filmové adaptaci se dočkají i hráči na Xboxu, verze s názvem CrossFireX byla oznámena na loňské E3. Bude obsahovat i kampaň, o kterou se starají finští Remedy Entertainment. Vy se nyní v traileru výše můžete podívat, jak bude vypadat.

Zcela upřímně nám při sledování nebylo tak úplně jasné, zda se náhodou nedíváme na nějaký z futuristických dílů Call of Duty. Celková stylizace je velmi podobná, explozemi se rozhodně nešetří a je zjevné, že místo taktiky tu půjde o frenetickou akci.

Trailer představuje klíčové postavy v operaci Spectre, děj je popisován z pohledu jedné ze znesvářených frakcí žoldáků. Těšit se můžeme na obří lokace po celém světě, s ohledem na zapojení Remedy bychom se mohli dočkat i aspoň trochu pozoruhodného příběhu.

Zatímco v základu bude CrossFireX zdarma, kampaň pro jednoho hráče si můžete zakoupit v rámci prémiového battle passu.