Crimson Desert

Verdikt

Chystané RPG od Pearl Abyss stále obestírá rouška tajemství, díky uniklému videu se ale můžeme přesvědčit o jedné věci - minimálně po vizuální stránce bude tahle věc rozhodně stát za to.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Pearl Abyss
Štítky: fantasy, otevřený svět, adventura, akční, rpg

Akční adventura s otevřeným světem Crimson Desert studia Pearl Abyss už před dvěma lety při svém odhalení vypadala jako „opravdový next-gen“. Hra od tvůrců populárního MMORPG Black Desert Online se sice od té doby dočkala také odkladu, čerstvě uniklé video z betaverze ale ukazuje, že to tvůrci s nádhernou grafikou a překvapivě reaktivním prostředím myslí opravdu vážně.

Ve dvou minutách záběrů předvádí svůj sníh, listí padající ve větru i to, jak v něm po dopadu můžete vyšlapávat cestičky. Crimson Desert na rozdíl od Black Desert nebude MMO, ale akční adventura, do které se budete moct pustit sami nebo v kooperaci s přáteli. S hlavním hrdinou Macduffem povedete bandu žoldáků, kteří se snaží přežít ve válečných tahanicích o světadíl zvaný Pywel.

Crimson Desert momentálně nemá stanovené datum vydání, v této chvíli je oznámené pro platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X|S – i když bychom se nedivili, kdyby tvůrci od vydání na starší generaci konzolí nakonec ustoupili.