Crash of Cars

Verdikt
80

Kombinace aut, nelítostné arény a hry na život a na smrt funguje výborně. Crash of Cars je povedenou online arkádou, ve které máte neustále co odemykat.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Not Doppler
Vydání: 23. března 2017
Štítky: mobilní hry, akční, závodní

Ne každá hra s autem v logu musí spadat do kategorie „závodní“. Crash of Cars nabízí lítou akci, ve které bojujete o holý život proti ostatním hráčům v nekončící online aréně. A jestli vám říká něco žánr .io, tady budete jako doma.

Usednete za volant, prošlápnete plyn a vydáte se vstříc smrti a slávě. To jde ruku v ruce, protože v této aréně nikdo nepřežije věčně a ti nejlepší se zapíší do tabulky vítězů. Jakmile přijdete o životy, jste ze hry venku a vaše místo zastoupí někdo nový. Hry probíhají neustále a neustále se také připojují další lidé. Kolik bodů zvládnete za jeden život nabrat?

Auto samo akceleruje a vy jen zatáčíte vpravo a vlevo. Po vzoru starých arkád sbíráte bedny, které vám dávají jednorázové schopnosti a vylepšení. Typicky to bude třeba výbušná raketa, dělo, akcelerátor, štít nebo nášlapná mina. S těmito pomůckami se snažíte odstranit ostatní auta. Ze zničených protivníků vypadnou body, které se rychle snažíte sebrat. U toho můžete plnit denní výzvy a sbírat peníze.

Čím více bodů za kolo seberete, tím větší odměna na vás čeká. Mluvíme tu o mincích, za které si odemykáte nová auta. Některá přináší jen zajímavý vzhled, jiné se mohou chlubit i specifickými zbraněmi. A to je hlavní motivace hrát dál a dál. Odemykání nových vozů je prostě zábava. Ta již vlastněná za peníze pak můžete ještě vzhledově odlišit. Vyjma reklam jde o jediný free-to-play prvek. Zážitek z hraní nijak nekazí.

Jestli mě na hře něco bavilo, je to variabilita arén. Jedna se odehrává pod vodou, jiná na dětském stole. Nápadů měli autoři hodně a jelikož se neustále střídají, jen tak vás hraní neomrzí. O zábavu se postará i široká škála vozů, od dodávek po jezdící ovoce či ořechy. A i když smrt příliš neznamená, element boje o přežití tu funguje dobře. Vizuální styl je barevný, hravý a k titulu vážně sedí.