Crash Bandicoot: On the Run!

Verdikt
70

Nový mobilní Crash možná nedovede oslovit fanoušky původní série, ale pokud hledáte propracovanou běhačku a nevadí vám ani dost robustní free-to-play systém, hraní On the Run! si můžete užít.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: King
Vydání: 25. března 2021
Štítky: arkáda, mobilní hry, adventura, akční

Není sporu o tom, že Crash Bandicoot patří mezi legendy. A díky vydání remasterovaných verzí původní trilogie a zcela nového čtvrtého dílu se tato bláznivá postava dostává do přítomnosti. 

Crash má zábavný svět, humorné postavy a spoustu netradičních překážek. Co však dělá původní hry výjimečné, jsou skvěle nadesignované úrovně a z toho plynoucí vysoká obtížnost. Musíte zcela ovládnout všechny pohyby a bezchybně protančit úrovní, která je plná nejen nepřátel, ale i pastí a nástrah. Pro úspěch je potřeba bezchybné ovládání a zároveň i načasování. 

Nový Crash Bandicoot pro mobilní telefony od společnosti King sice zdánlivě dělá to samé, ale jde o úplně jiný zážitek. Vaše postava ve hře běhá, skáče, točí se, ničí krabice a sbírá jablka. Opakují se i typy překážek nebo nepřátelé. Hratelnost však staví na běhačkách typu Subway Surfers. To znamená, že běžíte koridorem a přeskakujete mezi třemi cestami. Další gesta slouží pro skluz, skok nebo útok. Je to fungující formule, která se příjemně ovládá a naplno využívá formátu na výšku. 

Pokud však hledáte výzvu podobnou původním hrám, tady ji nenajdete. Ne, že by se autoři úplně nesnažili, ale tento mobilní vzorec nenahrává kreativnímu přístupu v návrhu úrovní a obtížnost je škálována zpravidla tím, že proti vám hra pošle velké množství nepřátel a valících se kamenů najednou. Občas vás nějaký detail potěší, jako když třeba kvůli úhlu kamery nevidíte úplně přesně, kudy se překážka blíží apod. To jsou věci, se kterými pracovala i původní série. 

Hratelnost sama o sobě je mnohem pohodovější a oddychovější než by fanoušci značky čekali. Na druhou stranu to je asi něco, co při hraní v autobusu oceníte. I když třeba takový Rayman Jungle Run je krásná ukázka toho, jak zjednodušit ovládání pro telefony a zachovat obtížnost. 

Největší problém hry však tkví v jejím free-to-play modelu. Hra obsahuje celou řadu různých módů, ale hlavně vás bude zajímat kampaň, kde postupně porážíte padouchy. Pro postup v ní však potřebujete získávat různé předměty, které se vyrábí z nasbíraných surovin. Na výrobu předmětů čekáte a pro suroviny musíte vyrážet na ostrovy do úrovní, kde nejsou téměř žádné překážky a hraní těchto úrovní není příliš velká zábava. Navíc se odměny rychle vyčerpají a i zde musíte čekat.

Crash Bandicoot: On the Run! Tak sice sdílí stejnou DNA s původní sérií, ale je úplně z jiného těsta. Fanoušky série asi otráví sbíráním surovin a nuceným opakování nudných úrovní, případně nepříliš zajímavou obtížností. Nováčky může potěšit zábavný svět plný humorných postav a záporáků. A zda se vám bude hra líbit se bude dost odvíjet od toho, co právě hledáte.