Craftopia

Verdikt

Jak pejsek s kočičkou. Trochu Zeldy, trochu Factoria, trochu Stardew Valley, navrch pár Pokémonů... Jenže, ačkoliv by člověk napůl čekal, že vznikne příšernost, výsledek se zatím jeví velmi zajímavě. Hra by v červenci měla vstoupit do předběžného přístupu, takže brzy uvidíme, jak si stojí.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: POCKET PAIR, Inc.
Štítky: survival, indie hra, sandbox, budovatelská, otevřený svět, adventura, akční

Tvůrci hry Craftopia se rozhodli stvořit vlastní utopii. Jejich záměrem je totiž spojit bezpočet známých her v jeden obrovský, doufejme fungující svět. Nejsnáze viditelná podobnost je s fantastickým RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ovšem studio Pocket Pair přidává tunu dalších mechanismů.

Dokud se koukáte na nádherné prostředí vyplněné souboji se skutečnými i nadpřirozenými tvory na povrchu i v dungeonech, snadno byste si Craftopii spletli s pokračováním Zeldy. Jenže pak se ukáže možnost pěstovat plodiny, lovit ryby, ochočovat zvířata procesem známým z Pokémonů, budovat plošiny jako ve Fortnite nebo třeba automatizovat prakticky cokoliv jako v Satisfactory.

Do práce můžete zapřáhnout ochočené živočichy, kteří pro vás budou makat jako křečci v obrovských kolech. Roboti za vás budou obdělávat pole a pásová výroba dopraví ještě dýchající hovězí do obrovského kotle s gulášem. Svět můžete objevovat po svých, na padáku, nebo si sestrojíte motorku, hoverboard, letadlo, loď, tank či třeba vrtulník.

Sice si neumíme moc představit, jak to celé drží pohromadě, ale rozhodně to musíme zjistit. Ráno zasadíme, ulovíme rybu k obědu, odpoledne zautomatizujeme pěstování, večer navštívíme podzemí a vybereme jeho poklad. A když se nám bude chtít, tak na to nebudeme sami a přizveme do kooperace kamarády.