Cover Orange: Player Pack 3

Verdikt
80

Nápaditá a zajímavá logická hra. Je zdarma, pokud vás baví hry s hádankami a rébusy, rozhodně vyzkoušejte.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: notdopler
Vydání: 14. února 2014
Štítky: browser-gaming, zdarma, casual, nejhranější na starých hry.cz, hlavolamy, online, logické

Pokud jste nestrávili posledních pět let sebeobjevováním na himalájské náhorní plošině, pravděpodobně jste zaregistrovali existenci globálního hitu s názvem Angry Birds. Různých hříček a variací, které se snažily na originálním konceptu přiživit, se samozřejmě vyrojilo jak much. Na první pohled tak může působit i hra Cover Orange, ale pravda je trochu jinde.

Cílem hry je v různých úrovních upouštět různé množství předmětů tak, aby se všechno poskládalo, dopadalo, vybouchalo a zapadlo na svá místa. Účel to má jediný - ochránit jeden či několik nebohých pomerančů před esencí vší hniloby, zlověstným oblakem. Ten vypluje z levé části obrazovky v okamžiku, kdy už se na scéně nic nehýbe, a vyzkouší důmyslnost vašeho řešení. Pokud jste vše promysleli správně, jeho černý déšť ovoce nezasáhne, úroveň je splněna a vy můžete s příjemným pocitem vyrazit do další.

Každé kolo se řeší trochu jinak a vyžaduje jiný přístup. Za to je třeba tvůrcům hry vzdát jednoznačný hold, protože upadnout do stereotypu a monotónnosti by v podobné hře bylo velice snadné. Cover Orange 3 se to ale vyhnulo a chystá si na vás každou chvíli něco jiného, což znamená, že je zábavné ji hrát až do samotného konce.

Propracované logické hádanky by samy o sobě byly dostatečnou motivací k hraní, ale Cover Orange 3 má ještě jednu zásadní přednost. Tou je, že fyzika na obrazovce opravdu funguje téměř stoprocentně. Barely padají, jak mají, bedny se převáží, kola se kutálejí a podobně. To znamená, že úroveň rozhodně nemusíte vyřešit tak, jak její autor zamýšlel! Někdy je připravená cestička řešení jasná, ale nic vás nenutí se po ní vydat, můžete zkusit rébus rozlousknout jinak - a ono to také nezřídka opravdu jde. Tento prostý fakt posouvá celý zážitek ještě o pořádný kus výše. Příjemná je rovněž grafika, ale zvuk (který se ovšem dá vypnout) může po nějaké době vcelku solidně lézt na nervy.

Některé úrovně jsou jednoduché a správné řešení vás napadne do minuty, ale chystá se na vás též pár opravdu zapeklitých špeků. Což je samozřejmě jedině dobře, protože hra díky tomu déle vydrží. Ve své prohlížečové verzi je navíc zcela zdarma, což je další poměrně podstatné plus. Pokud byste si chtěli ochránit pár pomerančů na cestách, můžete sáhnout po mobilní verzi, která už sice bezplatná není, ale přijde vás na opravdu symbolickou částku. Na druhou stranu, ona bezplatná online verze obsahuje padesát úrovní, na mobil dostanete kompletní balík více než čtyř set úrovní. To za těch dvacet korun prostě stojí.